| Loveyourself a întrebat:

Sa faci dragoste inseamna neaparat si sex?

Răspuns Câştigător
| Liviucu a răspuns:

Uite cum cred eu ca stau lucrurile:

a) cand faci dragoste pui sufletul in calcul si mai putin dorinta de a cunoaste placerea absoluta (ejacularea); pe romaneste, conteaza mult ce ii spui la ureche cat mai ales preludiul care numai o persoana foarte romantica ar putea reusi sa o aprinda pe fata in cateva minute;

b) sa faci sex inseamna in primul rand sa maresti viteza; hai sa fim seriosi, cand facem sex ne rupem hainele, si cautam sa ajungem in punctul culminant cat mai repede - unul din miile de moduri care excita fetele groaznic fetel - lucru placut la maxim de absolut toate (desi nu o sa-ti recunoasca chiar toate asta).

Asadar sexul inseamna dorinta exagerata pe cand dragostea inseamna... pasiune si daruire... happy

16 răspunsuri:
| mona a răspuns:

E acelasi lucru

Răspuns utilizator avertizat
| IoNyShimotukushichi a răspuns:

Nu neaparat.

| Oana92 a răspuns:

A face dragoste este practic acelasi lucru cu a face sex, singura diferenta e la nivel emotional. Cand faci dragoste existe sentimente, emotii, iar cand faci sex...e sex, descarcare hormonala si atat.

| Wehes a răspuns:

Pentru mine nu e acelasi lucru dragostea cu sexul.
Sex poti face cu orice panarama la coltu strazii.
Dragoste faci doar cu fata la care tii, si pentru care ai sentimente adevarate.

| BonneLess a răspuns (pentru Wehes):

Imi place cum gandesti.winking

| Forev3rAlone a răspuns:

Da, este exact acelasi lucru.winking

| Enki a răspuns:

Lol fata

| Smileygirl23 a răspuns:

Sa faci dragoste implica neaparat si sex, dar sexul nu inseamna neaparat sa faci dragostehappy

| ooolifeoolol a răspuns:

Dragostea implica afectiune.Sexul e pur carnal. Fara prima, actul in sine isi pierde calitatea, cu timpul...

| KooKoo a răspuns:

DA

| extreme0708 a răspuns:

Este interpretabila chestia.
Pentru mine "a face dragoste" si "a face sex" difera.
Parerea mea este ca dragoste faci cu persoana de care esti indragostit/indragostita si pe care o iubesti iar sex faci doar pentru a-ti satisface nevoile carnale.

| ici3 a răspuns:

Sa faci dragoste inseamna ca faci sex nu numai la nivel fizic ci si la nivel spiritual, mai tarziu o sa faci deosebirea

| Anastasya01 a răspuns:

Dragoste este un sentiment.)Sexul un drog de care multi sunt independetzii...sunt doua lucruri diferite insa au o legatura strinsa.

| frumusicaancutzica24 a răspuns:

Esti minora de nu stii asta. Sidaca esti ce te intereseaza?

| tzitzy13 a răspuns:

Da