| Catalin18Mh a întrebat:

Să încep. Deci cunosc un cuplu extrem de bine ei au 2-3 ani, dar nu se mai înțeleg, adică ea îl iubește pe el dar nu este reciproc. Au programată o nuntă dar ei nu se înțeleg, este doar obișnuită, din păcate a ajuns fata să se certe cu părinții ei deoarece el nu are pic de respect față de părinții ei...
Tatăl fetei a accept să se mute la o casa de a lor și el nu a mutat nici o piatră de acolo, nu a făcut nici o treabă la casă.
Ea muncește pentru el ca o sclavă, face mâncare, îi dă banii lui dar el nici un leu nu îi dă...
În loc să o ajute la munca de acasă, el în fiecare zi pleacă la mama lui și pe acasă nu dă cu zilele, tot ce zice mama respectivului este lege pentru el și nu o respectă pe iubita lui deloc, mama fetei a făcut multe căderi de calciu din cauza ei, ea din iubirea lui își înjură părinții, îi face în toate felurile și părinții îi vor binele dar tot ei sunt vinovați în ochii ei. Toată lumea îi spune că ea nu este pentru el, că nu o iubește, că nu o respectă, sunt multe argumente pe care le vedem toții dar ea de aici este cu tine de aici este cu el, o învârte cum vrea el si ea mereu este o sclavă în fața lui!
El nu îi oferă iubire, are un loc de muncă unde câștigă 1000 lei extrem de puțin...
Ea îi cumpără totul, îi plătește tot și îi face totul, dar la ea nu se uită...
Câte 2-3 pachete de țigări pe zi, la plătit combustibilul la mașină, el o ajuns să îi fure banii din casă...
Tatăl fetei este atât de amăgit încât a ajuns la spital...
Se înjură foarte mult, se ceartă o lovește, in fața lumii este cea mai supărată și spune tot, adică cum se comportă el cu ea absolut tot, cand este cu el vaiii, iubi dubii, puiuț așa o fată de îndrăgostită aiurea nu am mai văzut...
Toți vrem să scăpăm de el, să își găsească ea pe altcineva dar ea ne înjură, urlă la noi, suntem disperați.
Ce putem face pentru a scăpa de nesimțit?!

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Dragostea este oarbă
Îţi spun că-i "oarbă" dragostea,
Şi de iubeşti viaţa-i ca mierea,
Dar după ce te-nsori cu "ea",
Atunci, redobândeşti vederea.
epigramă de Paul Constantin (21 iulie 2008)
Se potriveste perfect, dar din nefericire pentru ea, s-ar putea ca ea sa ramana oarba... chiar toata viata.

| Andreeush a răspuns:

Dacă ei îi convine situația în care se află e problema ei.
Nu ai ce să faci atâta timp cât ea nu vrea să renunțe la un astfel de cretin.

| Plato a răspuns:

Tu fiind cine? Prieten, ruda?

Ideea e sa se trezeasca ea, voi nu aveti ce face. Poate doar sa incercati s-o desteptati. Ia-o de mana si spune-i cat e de proasta si oarba.

| HadesSs a răspuns:

Ce film e asta, de pe Pro Tv?laughing)

| Raven a răspuns:

Nimeni nu e mai orb decât cel care nu vrea să vadă. Ea nu vrea să vadă, se minte singură, e într-o fază de negare, e prea proastă să înțeleagă ce e bine pentru ea, cine știe, voi însă nu puteți face nimic decât să așteptați să i se spargă bula de săpun în care trăiește pe moment și să-i fiți alături când se va întâmpla.
Cu toate că ea nu pare o biată copilă de care profită un nenorocit, dă impresia că e la fel de toxică precum el, se. merită unul pe altul...

| MariaEcaterina99Y a răspuns:

Deschide-i ochii. Fata e cam naiva. părerea mea. Trebuie sa se convingă singura ca acel băiat nu o iubește.iar nimeni nu o sa poata sa-i arate contrariul..de la fata trebuie sa pornească totul.

| Issabelle6789 a răspuns:

Pana nu se loveste ea cu capul de sus sa vada cum e nu aveti ce sa faceti.Gandeste-te...sunt multe femei in situatia ei care pur si simplu "nu vor"sa fie salvate? unele ajung sa fie si omorate de asemenea nenorociti.Nu o puteti forta sa faca ceva. Poate sa vorbiti foarte calm cu ea(desi ea incepe sa injure)si poate se calmeaza si la calm sa ii spuneti situatia exact asa cum ai scris aici DAR cu calm. Poate poate dar nu cred?