| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani sunt din judetul Calarasi. Am probleme cu familia. Fratele meu mai mare are 25 de ani si ma injura (curva proasta, zdreanta) de fata cu parintii mei si ei nu zic nimic eu daca il fac prost sau ceva imediat urla pe mine, eu n-am voie sa le zic nimic dar ei ma injura in toate felurile. Tata e alcoolic, bea in fiecare seara apoi se cearta cu mama si cu mine. Odata au aflat ca am mers la un suc cu un coleg, apoi am ajuns acasa si m-a batut tata rau, m-a dat cu capul de dulap, dupa cu pumnii, picioarele dupa am avut fruntea umflată vreo saptamana. Ma simt ca sclava lor, la fratemiu ii dau bani, ii cumpara tot ce vrea i-a cumparat masina cu 3.000€, adidasi, haine. Mie mi-au cumparat o pereche de adidasi cu 1 milion si haine cu maxim 30 de lei. Mai am 5 pantaloni dar mama a zis ca nu imi mai cumpara ca ii stric (se rup deoarece is la 15, 10 lei). Am un iubit, el este ingerul meu salvator. Imi cumpara medicamente (parintii nu au vrut sa imi cumpere) imi da de mancare, ma scoate in oras, imi da bani daca am nevoie. Tatal meu si fratele meu nu il plac, nu stiu de ce prin fata il plac dar prin spate il vorbesc de rau. Nu inteleg de ce, adica parintii nu prea fac nimic pentru mine. Scuze pentru greseli si categorie

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Traiesti cu nebunii. Suna la protectia minorului sa te scoata de acolo, induri amaru la un centru de plasament pana ajungi sa muncesti apoi te muti cu iubirea ta

| Violleta2022 a răspuns:

Ai iubit la 13 ani?
Pana sa ajung la faza cu iubitul, chiar ma gandeam ca esti un copil bun si chinuit, dar cand ai mentionat ca ai iubit la 13 ani, atunci mi-am schimbat total parerea despre tine, in rau, evident.
Stii ca la 13 ani esti coplias mic si nu ai voie sa ai iubiti?
Te ai miri de ce te jignesc si te bat... cand tu-ti faci de cap cu un barbat.

| Ajsjjsjsos a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu imi fac de cap cu nimeni. Daca nu era el cine imi lua medicament?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ajsjjsjsos):

Poate iti lua parintii, dar asa... iubit la 13 ani... ce-i ala, pedofil?
cati ani are babatul ala?

| Goete a răspuns:

Si ce medicamente iti cumpara ingerul tau salvator?
Daca tatal tau te agreseaza fizic chiar atat de rau, trebuie sa depui o plangere. In Romania nu stiu unde, banuiesc ca sunt organisme specializate si nu neaparat la Politie

| Ajsjjsjsos a răspuns (pentru Goete):

Am fost racita si mi au trebuit medicamente

| Goete a răspuns (pentru Ajsjjsjsos):

Nu exista medicamente care vindeca raceala.
Doar amelioreaza simptomele si au efecte negative

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.116111.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Acum poti primi consiliere gratuita si direct de pe telefonul mobil, descarcand aplicatia noastra http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

Asteptam sa te ajutam!

| GicuPoenaru a răspuns:

Sunt nesimtiti parintii tai. N-ai ce face.