| anonim_4396 a întrebat:

Sa mai astept dupa el? Eu il iubesc mult pe un baiat cu care am fost impreuna 8 luni, insa suntem din orase diferite si a vrut sa renunte la relatia noastra insa el tine la mine, dar crede ca acum nu este momentul si nu vrea sa fim impreuna. nu m-a inselat, nu l-am inselat. totul era cat se poate de minunat... ce sa fac? Va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| alexdop21 a răspuns:

Ar fii bine sa incerci sa iti gasesti alt iubit, dar nu ceva serios pentru ca nu se stie niciodata poate se intoarce acesta, asta daca spui ca si tu tii la el si el la tine! Cat despre a iti face un nou iubit e cel mai indicat sa nu suferi in singuratate despartirea!

6 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Mi-e greu sa inteleg, cum adica tine la mine dar renunta ca nu e momentul dupa 8 luni?! Este ceva ce tu nu stii, intreaba-l adevaratul motiv!

| Crisu_8081 a răspuns:

Eu, in locul tau, as renunta la o asemenea relatie. O relatie la distanta este foarte dificila, mai ales daca partenerii nu sunt dispusi sa faca anumite compromisuri.Si nu stiu cat de sigura poti fi ca nu te-a inselat...Acum nu mi-o lua in nume de rau ca ti-am spus asta... dar cam asta este un motiv pentru care ar vrea sa renunte la relatie, pe langa distanta.

| Ralux a răspuns:

Ochii care nu se vad se uita dar relatiile puternice rezista si la departare.Deci dupa care criteriu te bazezi?
Eu spun ca poate avea mai multe motive daca nu vrea sa fiti impreuna. Dar sunt sigura ca adevaratul motiv este ca el nu poate suporta o relatie la distanta si nu stie cum sa iti spuna. E normal.Baietii nu rezista prea mult cu o relatie la distanta, fara sa isi vada prietena decat in vacante si fara sa se sarute si fara sa o simta aproape.Depinde de baieti, nu toti sunt asa dar el probabil este asa.
Puteti astepta pana veti deveni majori si va veti putea intalni si locui impreuna dar asta doar daca este si el dispus sa astepte dar si tu.Este greu, avand in vedere ca nu va stiu varsta. Daca nu mai aveti mult pana la majorat eu spun ca merita sa asteptati dar daca sunteti mai mici, stiu eu sub 16 ani el are dreptate.Nu merita atat de mult pe cat pare. Voi sunteti tineri si aveti nevoie sa socializati, sa prindeti experienta, sa simtiti ca aveti un iubit aproape nu sa traiti o iubire indepartata fara sa va bucurati de ea.Deci renunta la el, caci nevandul aproape o sa iti fie un pic mai usor.Sunt peste tot baieti.Iesi,bucura-te de viata, socializeaza si va veni si cineva bun pentru tine, dar in orasul tau.

Succes!happy
XoXo!kiss

| zanabuna a răspuns:

8 luni inseamna ceva...insa relatiile la distanta nu prea rezista, doar daca va iubiti f mult si nu puteti trai unul fara celalalt poate dura o relatie fara nici o problema...intreaba-l cat de puternice sunt sentimentele lui pentru tine. vorbiti despre acest lucru. spune-i k il iubesti f mult si k aveti 8 luni de relatie .nu are rost sa va opriti aici... daca exista vointa totul se va rezolva.
si eu am o relatie la distanta.ne desparte 200 km. avem 6 luni impreuna.insa este din ce in ce mai greu. da o groaza de bani pe drum.este f nasol... daca va iubiti asteaptal.(dar nu f mult). poate merita.kiss

| maria_5001 a răspuns:

E bine ca ai incredere in el dar...afirimi ca nu te-a inselat, de ce esti asa de sigura daca nici macar nu sunteti din acelasi oras? Tu nu ai de unde sa stii ce face el acolo cum nici el nu are cum sa stie ce faci tu. Am intalnit cazuri in care o relatie la distanta a mers...Pana la urma ea a plecat la facultate in orasul lui sau mutat impreuna si totul a fost bine dar eu personal nu as crede in cineva care e departe
Este doar o parere personala.mult succes

| krysty a răspuns:

Incercatzi sa va intalnitzi la o cafea si sa vb despre asta...amandoi ajungetzi la o decizie fata in fata