| puymycshdwlke a întrebat:

Buna seara TPU,
Am si eu o problema si as vrea sa ma ajutati. Acum 4 luni m-am indragostit de un baiat. El era cu o fata si s-a despartit de ea pentru mine. Asa ca atunci am hotarat sa fim impreuna dar nimeni nu stia de relatia noatra. Pe 22 ianuarie cand am dat simularea la Limba Romana ne-am sarutat pe holul scolii si asa a aflat toata scoala de relatia noastra. El imi vorbea foarte frumos (ex: iubirea mea mica, puyutz, viata mea, gurita etc.). O colega cand a aflat de noi incearca sa ne desparta. El a fost ales la echipa scolii la handbal dar si ea. Ea a profitat de motivul ca eu sunt in spital si i-a spus foarte multe minciuni, ca l-am inselat si tot felul de chesti. El fiind foarte gelos a crezut-o asa ca ea s-a dat la el si dupa cate am inteles s-au si pupat. da si eu l-am mai mintiti pe el dar acum ne-am certat...ne-am impacar dar nu se mai comporta cum se comporta inainte, nu imi mai vorbeste cum imi vorbea inainte. ea inca tot se baga in relatia noastra. Eu cand il sun nu mai vorbeste cum vorbea inainte. I-am zis ca nu-mi place ca ra racit relatia noastra iar el a zis,, da stiu...eu te iubesc dar nu stiu ce sa fac, pe cine sa cred". Ce sa fac? Ce sms sa-i trm? Ajutati-ma va rog! Fara mistouri!

Răspuns Câştigător
| ellysya a răspuns:

Spune-i tot ce simti. incearca sa ii spui ca ai dreptate si aia spune numai minciuni. si urmatoarea zi cand esti cu gagiutu du-te la fata si luativa de ea.
incearca sa o umilesti in fata lui.

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu are incredere in tine si din cauza asta il poti pierde oricand, vorbeste cu el fata in fata si spune-i de la a la z cum stau lucrurile

| madycumada a răspuns:

Nu-i trimite sms. Iesiti si vorbiti sincer. Intreaba-l ce i-a spus fata aia despre tine si tu ii spui daca e adevarat sau nu si il intrebi daca vrea sa mai continue in felu asta, sa aveti o relatie sau mai bine va despartiti.

| resemnat a răspuns:

Hhmmm...ai putea incerca sa il ignori si intre timp sa-ti faci un nou iubit, pentru ca odata ce ati fost impreuna si v-ati despartit nu poate insemna decat faptul ca nimic nu va mai fi ca inainte (dovada de la el ca nu-ti mai spune cum iti spunea inainte), deci...nu mai are rost sa va amagiti!

numai bine!

| MadalinaAlexandra a răspuns:

Zici ca e telenovela, imi cer scuze ca iti spun asta dar asa e, oricum stai linistita in telenovele mereu cel rau pierde happy