| IceCream11 a întrebat:

Sa presupunem ca esti una dintre cele mai bune prietene ale unui baiat pe care tu il placi. El ti-a zis ca esti draguta, dar nu vrea sa fie cu tine. O persoana necunoscuta i-a spar parola de la mess si a vorbit cu mine in numele lui si imi cerea sa fiu cu el si am zis "da", dar la panarama, iar in seara aceea si-a cerut scuze pentru ce s-a intamplat si el mai vorbise cu un baiat ca sa imi spuna asta deoarece ii era frica sa nu ma raneasca.
El tine la mine, adica, ma place sau cum?

3 răspunsuri:
| ghiCIne a răspuns:

A tine la cineva nu e totuna cu a fi indragostit de persoana respectiva, ci inseamna ca ii doreste binele.

| MaDeclarFan a răspuns:

Sincer,ced ca tine mult la tine, dar ca la o prietena, nu ca la o iubita.Nu vrea sa te raneasca deoarece tine la tine ptk ii esti cea mai buna prietena, dar deocamdata cam doar asa te poate vedea.

| QuadruplePersonality a răspuns:

Sincer, n-am prea înţeles ce-ai vrut să zici, scuze. Şi e interesant cum ai făcut trecerea de la persoana a II-a la persoana I-a.
Ai zic că îi esti una dintre cele mai bune prietene, asta înseamnă că ţine la tine. Ţi-a zis că eşti drăguţă, deci te şi place. Acum urmează ca tu să afli dacă te vede ca pe o prietenă sau o potenţială iubită. Noi nu avem cum să-ţi zicem.