| KissUbaby a întrebat:

In semestrul 2 a venit un tip nou in a8a, iar eu am fost atrasa de el de la inceput. Il tot intrebam cum il cheama, ma uitam evident la el, pana am inceput sa ne zambim mereu cand ne intalneam, el luan initiativa, ne uitam unul la altul, iar daca se intampla ca privirile sa se intersecteze, ne zambeam. intr-o seara, dupa ce am iesit de la scoala am mers cu el si i-am spus ca-l plac. Cand l-am intrebat daca si el ma place mi-a spus "mna. tu esti o fata de treaba, draguta, dar trebuie mai intai sa ne cunoastem, nu e de-ajuns ce facem noi la scoala". A 2-a zi i-a fost povestit tot ce am vorbit in seara aceea unui prieten comun, care mi-a spus ca era destul de entuziasmat si surprins de ce i-am spus in acea seara. Dupa, in seara in care i-am zis ca-l plac am vorbit pe skype, vorbea cam sec, l-am intrebat de ce si tot imi spunea ca e obosit si n-are chef de vorba. In fine, dupa aceea, zambetele s-au redus la " ocazional". Treceam unul pe langa altul cu indiferenta, niciunul din noi nu mai lua initiativa sa zambeasca.
Intr-o seara i-am spus acelui prieten comun sa-i spuna sa-mi dea accept pe facebook, iar el i-a spus ceva in genul" da ..ca n-am ce face", spunea ca o fata cinstita nu umbla dupa baieti, ii spunea prietenului comun sa ma ia el daca ma vrea (el incerca sa-l faca sa inteleaga ca eu vreau o relatie cu dansul si ar face bine sa constientizeze ocazia). Cand am aflat, i-am lasat un mesaj pe skype in care imi exprimam uimirea din urma afirmatiilor lui, i-am spus sa nu ma judece daca nu ma cunoaste etc.. Dupa la scoala, ne tot intalneam pe holuri, iar eu fie ma ascundeam(stiam ca ma vede cand fac asta), fie gesticulam din maini ceva gen" iar dau de asta?".A 2a oara cand s-a intamplat asta a inceput sa se uite lung la mine si a schitat spre final un zambet. A3a oara m-am fost ascuns iar el ma vazuse si ma cauta cu privirea. Prietena mea s-a dus atunci si l-a intrebat" o placi sau nu?" el" nu.....stiu", raspunsul lui fiind urmat de un zambet.
Toti imi spun ca e timid si ca trebuie sa-i fac curaj, sa-l imbratisez, sa fac orice ca sa se invete cu ideea(probabil nici nu a avut prietena pana acum) iar el este destul de controlat de parinti(poate de asta nici nu-mi da accept pe facebook). Acum e ok...imi zambestem doar daca ma uit fix la el, nu mai e ca inainte. Am avut si o mica cearta la scoala ca o colega de-a lui imi spusese ca el ar fi spus ca sunt obsedata de el, ca ma uit la el intr-una, i-am spus pe fata" daca ma uit la tine asta nu inseamna ca sunt obsedata" iar el se pregatea sa imi zambeasca cand ma apropiam de el, deci a ramas putin surprinslaughing. Mi-a spus ca daca asa spun colegii lui, nu inseamna ca el a spus asta, eu incepusem sa plang, mi-am acoperit fata cand treceam pe langa el iar dansul si-a dat seama si i-a spus prietenei mele sa-mi explice si acelui prieten comun, parea destul de ingrijorat de faptul ca plangeam. Ieri seara am vorbit cu el si mi-am cerut scuze, doar ca aveam incredere in fata aia...iar el mi-a spus ca cine imi spune minciuni cum ca el ar spune ceva rau despre mine imi vrea raul si nu binele.
Acum, HEEEEELP! Ce sa cred? Ma place? Cum sa fac sa ma apropii de el? El tot timpul e sicitirit, cu toata lumea. Sa-l imbratisez? Cum sa-l fac sa se indragosteasca de mine? Dau funda si toate multumirile celui care ma ajuta, in ciuda intrebarii asteia " romanice"

Răspuns Câştigător
| 75414254 a răspuns:

Hei stai linistita eu fac 18 ani si eu sunt cam timida si imi ies unele lucruri ca si tie big grin doar ca la mine este un pic mai complicat dar si eu am trecut pe la varsta ta si am avut si eu multe momente de genul. ceea ce vreau sa spun este ca tu ca fata nu trebuie sa fi foarte disperata si nu ar fi trebuit sa ii spui ca il placi...acum ai facut-o ..nu are nimic ceea ce trebuie sa faci in continuare e sa stii cum sa ti totul sub control pentru ca pare o catastrofabig grin si inteleg foarte bine...eu nu m-am complicat atat pentru ca de obicei baietii veneau la mine si imi spuneau ca ma plac etc. acum la tine iti spun niste secrete: 1. o fata nu trebuie sa para disperata dupa un baiat(baietii nu suporta fetele care se lasa usor)
2.trebuie sa fi un pic indiferenta cu el adica sa nu te mai uiti tot timpul dupa el iar cand il vezi pana sa se uite la tine fate ca te uiti in alta parte (incearca sa il eviti fara ca el sa isi dea seama)
3. poarta-te putin indiferenta cu el dar ai grija atunci cand el se uita lung la tine si de ex il vezi cu coada ochiului sau il vezi in ochii zambeste-i apoi daca nu vine la tine pleaca ca si cum nimic nu s-ar intampla
4.cand vb cu el vorbestei ca o buna prietena, castigai increderea
5.nu il sufoca cu intrebari gen : ma placi? etc...lasa-i timp de gandit(crede-ma baietii sunt foarte ciudati)
deci sper ca ai inteles ce am vrut sa zic in mare parte, fata in fata mi-ar fi mai usor sa iti explic dar dupa ce citesti poti sa imi lasi tu intrebari cu ce ai vrea sa stii sau daca ai nelamuriri crede-ma ca te inteleg!
apoi faza cu imbratisatul... ar merge dar intr-un mod mai subtil, silent si dragut..de ex o data cand iesiti de la scoala plecati impreuna spre casa doar voi 2 si dupa ce va despartiti spui ceva de genu: ne vedem maine nb... sau ce va spuneti voihee hee si apoi pupal foarte finut pe obraz apoi zambeste-i si pleaca fara sa te mai uiti in spate crede-ma ar trebui sa mearga smug

| KissUbaby explică (pentru 75414254):

Stiu ca de obicei, daca esti mai indiferenta, vine el la tine...Dar nu stiu, eu nu am rabdare, simt ca nu se intampla nimic daca nu incep eu big grin

7 răspunsuri:
| 75414254 a răspuns:

Da stiu ce zici si daca asa simti atunci fa tu primul pas happy de ex pupal pe obraz sau i-al de mana cand suneti singuri :3 ar trebui sa mearga happy

| KissUbaby explică (pentru 75414254):

Si mai e o chestie... i-am facut un portret, si vreau sa i-l dau de ziua lui luna viitoare, sa ma duc dupa el cand merge spre casa, sa-l opresc si sa-i spun" hey, asta e pentru tine" iar apoi sa-l imbratisez... tu ce zici? o sa aprecieze gestul?

| 75414254 a răspuns (pentru KissUbaby):

Da normallll ca va merge:X poti sa ii spui ca este cadoul pentru ziua lui si sa il imbratisezi! va fi atat de dragut :3 sa imi povestesti cum v-a mers

| 75414254 a răspuns (pentru 75414254):

:*:*

| KissUbaby explică (pentru 75414254):

Ok :*, imi poti da adresa ta de facebook, ca sa ne usuram "conversatiile"? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru KissUbaby):

Lory Nelutescu happy