| inna a întrebat:

Sa presupunem ca sunteti implicati intr-o relatie.Toate bune si frumoase, va iubiti, banii nu sunt o problema... dar din pacate aflati ca nu puteti avea copii cu peroana respectiva.Cum procedati? Renuntati la persoana respectiva desi o iubiti mult sau planuiti sa adoptati un copil?

Răspuns Câştigător
lolita
| lolita a răspuns:

Nu renunt, in nici un caz, incercam toate metodele si dca nu se poate adoptam unul, nu-mi voi distruge o relatie perfecta cu partenerul doar din cauza unui copil care nici macar nu exista. unchii mei sunt casatoriti de 30 de ani si nu au putut avea copii, si acum la 5o de ani se iubesc ca in prima zi, si nici nu au adoptat unul, ne au pe noi.

14 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, depinde de relatie, daca il iubesc cu adevarat normal ca raman alaturi de el, facem tot posibilul sa facem un copil, si daca nu se poate, adoptam unu...sau mai multi, nicidecum nu as renunta la el daca il iubesc, nu e vina lui daca nu ar putea face copii...

| Pho3nix a răspuns:

Nu renunt la persoana iubita.
Voi adopta un copil.happy

| Sara2 a răspuns:

Eu sunt de parere contrara, daca eu sunt sanatoasa si bine merit la fel nu partener... un unul care nu poate... daca suntem realisti totri am gandi asa in momentul cu pricina

| cioko19 a răspuns:

Buna!

Cu siguranta nu as renunta la el, daca l-as iubi cu adevarat.

As adopta un copil.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

In niciun caz...solutia ar fi sa adopt un copilas... oricum cand o sa fiu mare(ce'mi place replica asta rolling on the floor ) imi doresc oricum sa adopt un copil...in niciun caz nu trebuie sa recurgi la prima solutie si anume sa parasesti persoana pe care o iubesti happy

| albastrel a răspuns:

Bineinteles ca as face pana si imposibilul sa raman insarcinata cu el! a fi mama este cel mai mare dar pe care il poate primii o femeie, si eu una nu as putea trai fara acest dar, fara sa ma simt implinita avand un copil! daca pana la urma chiar nu se poate...cred ca daca il iubesc cu adevarat raman cu el si adoptam nu unul, ci 2 copii big grin.

| elyssa20 a răspuns:

Cu siguranta ar fi dureros dar cred ca as adopta unul. dureros oricum.

| inna explică:

Nu, nu sunt eu in aceasta situatie...sa nu se inteleaga gresit, am doar 18 ani si nu am de gand sa ma casatoresc prea curandhee hee. Am zis "presupunem"... vroiam sa vad parerea mai multor persoane daca s-ar confrunta cu un asemenea caz.

| buburuzzz a răspuns:

Daca o iubesc cu adevarat as ramine linga persoana data impotriva oricaror incercari!

| DeeAnna. a răspuns:

Cand ai o relatie, nu te implici doara asa, ca sa te afli in treaba.Insemna ca ti la persoana respectiva.
Si daca mergem asa departe[la copii], si se presupune ca nu puteam avea [nu ii doresc nimanui], il voi iubii si mai mult si, desigur ca vom infia un copil.
Asa gandesc eu acum.happy dar nu se stie niciodata, ce se intampla dupa maturizare.[am 14 ani].happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In niciun caz nu renunt! As adopta si nu unul...hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hi hi hi, nu renunt la ea. Ma fac mormon si-mi iau mai multe neveste... ma umplu de fericire si umplu si batatura de copii laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa inteleg ca tu esti in aceasta situatie si esti in dubiu, ca nu stii ce sa faci, daca ne intrebi pe noi...pai de aici rezulta si faptul ca tu nu stii daca il iubesti cu adevarat.Ca daca l-ai iubi nici nu ti-ai mai pune intrebarea.infiezi si gata. dar se vede ca nu este asa cum tu ne spui."iubire, toate bune si frumoase, bani...".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inna draga. un copil este rodul unui iubiri, practic a avea un copil cu femeia iubita este cea mai frumoasa declaratie de dragoste, una de care isi va aminti toata viata doar privindu-l cum creste. Copilul il faci ca sa intregesti o relatie. Daca o iubesc pe aceea persoana si ea nu imi poate darui un copil nu am cum sa renuntz la ea. Pentru ce adica? Pentru a avea un copil cu o alta femeie? E ca si cum as spune TE IUBESC altei persoane decat celei pentru care chiar port aceste sentimente.
Nu as adopta insa nici un alt copil care nu e al meu. Imi doresc copii dar daca iubita nu mi-i poate darui nu am dreptul eu sa o judec! Voi ramane langa ea pana la final.