| RAY a întrebat:

Sa spunem ca blestemele se implinesc, ti-ai blestema iubita pentru raul facut? Sau ai fi in stare sa o ierti? Stai cu ea ani de zile, crezi in ea iar ea isi bate joc de ea, scrieti din proprie experienta, ati ierta-o?

Răspuns Câştigător
| UnTipObisnuit a răspuns:

Pot spune ca si eu urasc minciuna foarte mult, motivul de ce m-am despartit de ultima prietena. Dar nu e ceva de genul daca as ierta-o sau nu.
Ce a fost, a fost frumos cat a durat. Am impartit experiente, ganduri etc.
Sa o iert pentru greseala comisa? Da.
Sa ma reimpac cu ea? Nu. Oricat de mult ar crede oamenii. Oamenii foarte rar si greu se schimba.
Nu as blestema-o.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suferi din dragoste, Ray?

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Nu,dar urasc minciuna

| Romanul86 a răspuns:

Se prind dacă tu ai dreptate! O ierți dacă ți la ea dar blestemul numai popi îl pot dezlega în varianta creștină.

| rexiomaria a răspuns:

Nu stiu, dar nu cred ca merita sa fac pe cineva sa sufere doar pentru ca pe mine m-a dezamagit.(daca doar asta e motivul)
Nu as ierta-o, daca asta ar vrea, si daca ei nu ii pasa, nici mie nu mi-ar pasa.

Dar pana la urma totii mint, ar trebui sa fi nebun sa nu minti niciodata, si toti facem decizii rele, e imposibil sa nu faci, dar e decizia ta daca vrei sa o blestemi sau sa o ierti. Pana la urma trebuie sa alegi ce te va face mai fericit pe lunga durata.