| RAY a întrebat:

Sa spunem ca esti o persoana care nu atrage sexul opus si iti plac fetele frumoase da nu ai parte de ele, trebuie sa faci un compromis sa te multumesti cu alea mai putin frumoase?

va rog fara sufletul conteaza

Răspuns Câştigător
| oprescudorin11 a răspuns:

Eu am gandit in tinerete altfel. Ma placeau si fetele frumoase si alea urate. De suflet nu m-am gandit.
Dar analizand situatia la mintea mea, am zis sa iau una urata. Da sa aive si ceva vile, marunt in buzunar.Ca nu-mi placea infidelitatea, considerand-o apanajul fetelor frumoase.Bun si facut : am luat, dupa ultima deziluzie, de nevasta cea mai urata fata pe care o gasisem, cu vila la 'Sosea', cu parinti cu bani si singura la parinti!
Fericire mare. Mai ales cu perna pe fata!
Cand ma intorc dintr-o delegatie, mai devreme, m-am dus linistit in pat, si tarr la usa!
Sa fie ala cu lumina, sa fie instalatorul? (nu curegea apa la nici o teava!).
Teapa! Era vecinul de la 4 care era coleg de munca cu nevasta mea si-i aducea salariul.
Desigur, fiind vecin a venit imbracat in halat e trupul gol spreiat cu 'Brut'.
Am deschis usa, si-l intreb, dar nici nu m-a bagat in seama, s-a uitat la nevasta direct si i-a dat banu'.
A urmat divortul, mai apoi.
Deci nu-ti face nici o socoteala nici de frumoase, nici de urate, mai ales de suflet!
Ca nu stii ce te poate astepta!
Ai incredere in tine, in instinctul tau si poate vei avea o soarta mai fericita. Femeile sunt si ele ca si noi, de asta sunt egale:uneori se poate potrivi chiar una superfrumoasa si bogata si cu suflet. Alteori nu ai parte nici de una stirba!
Bafta!

| RAY explică (pentru oprescudorin11):

Trist man, ce sa faci asta e

| oprescudorin11 a răspuns (pentru RAY):

Am patit ce am meritat.
Deci nu asta a fost metoda de abordare normala. O zic macar sa nu-mi repetati procedura.

| RAY explică (pentru oprescudorin11):

Man eu mi-am pierdut increderea in femeii pe termen lung, foarte rar sa discuti cu una sa nu te minta cam toata discutia cu ea, de aia nici nu prea discut ca nu ai ce man decat sa fi mintit mai bine in singuratatea ta

| oprescudorin11 a răspuns (pentru RAY):

Nu trebuie sa-ti pierzi nici o incredere, doar priveste-le ca pe ceva care au si ele aceleasi rataciri ca si tine, ca sunt oameni obisnuiti, nu trebuie sa te raportezi la ele ca la fiinte perfecte.
Nu uita ca si barbatii gresesc, uneori recunoastem, alteori nici in gandul nostru.
O femeie este ca o pisica, daca te simte ca o iubesti, te iubeste si ea, daca intr-o zi ai intors cu spatele, iti mananca friptura din farfurie, te scuipa si te zgarie.

| RAY explică (pentru oprescudorin11):

E adevarat ipocrizia ne defineste specia, man eu nu am dat de vreuna sincera sa imi scimb parera, eu nu cred in ce nu exista, nu traiesc din sperante si din fapte

| oprescudorin11 a răspuns (pentru RAY):

Deci ele nusunt ipocrite! Ele sunt sincere, ceea ce fac este pentru ca asa au fost create. Sa nu-mi spui ca tigrul e sangeros! E frumos, e o felina excelenta, ai urmarit miscarile, numai ca asta e felul lui! Il poti acuza de ipocrizie? Sa fim seriosi. E doar un Tigru! Sau Pantera.E animal de prada, asa subzista. Adica, nu trebuie sa ne suparam pe ele, le acceptam si ne bucuram de ele cat putem. Fara ele e mai greu.

| RAY explică (pentru oprescudorin11):

Ai dreptate

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă întâlnești o fată care e "mai puțin frumoasă" dar îi adori caracterul, nu e firește să te mulțumești cu ea?