| anonim_4396 a întrebat:

Sa va spun problema mea de dragoste. Sunt foarte indragostita de un baiat din liceul meu. Am fost impreuna anul trecut la 2 simpozioane. La ultimul, a stat aproape tot timpul langa mine, cu mine a vorbit cel mai mult etc. Dupa acea zi, prietena mea mi-a spus ca i se pare ca ii plac si eu lui. In fine, noi am tot vorbit pe messenger, ne intelegem super bine, e un baiat exceptional. Ciudat este faptul ca in noaptea de Sf. Andrei l-am visat; curios este ca in vis am vrut sa-l sarut si nu am indraznit si dupa aceea el s-a sarutat cu o alta fata. Colac peste pupaza, dupa cateva zile ma decid sa ii zic ca imi place de el. El mi-a zis ca " l-am lovit unde il durea cel mai tare", deoarece mi-a zis ca e de cateva zile cu cineva. Eu m-am bulversat total, am fost cu fata la pamant. El imi zicea ca stie ca sunt suparata, si ca lucrul acesta nu vrea sa afecteze prietenia noastra. La o luna dupa, aflu cine e presupusa prietena a lui; nu pot sa zic ca m-a afectat foarte tare. Ei nu si-au facut relatia publica. Dar acum am inceput din nou sa il vad in scoala si sa vorbim pe messenger. Eu incep sa am indoieli ca mai este cu fata aia. Oare visul a vrut sa imi zica ceva? Vreau sa stiu daca i-a placut de mine vreodata. Eu as vrea sa ii zic ca inca il iubesc, dar nu indraznesc, ca sa nu zica ca sunt disperata. Cum as putea sa aflu acest lucru si mai ales daca mai e cu fata aia? please help. Nu mai stiu ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| CristianPreda a răspuns:

Incearca sa intrebi alte prietene bune care se inteleg foarte bine si cu el, si care stiu aproape tot ce se intampla in acel liceu. Daca l cunosti foarte bine poti sa iti dai seama si singura daca te mai place.