| SheTryEverything a întrebat:

Sa va spun problema mea. Deci, imi place mult un baiat, care simte acelasi lucru pentru mine. Am fost impreuna 3 saptamani, dar ne-am despartit, deoarece...
El este un baiat foarte dragut, dulce dar cam prost. Ma refer la faptul ca e repetent. E prost, deoarece nu vrea nici in ruptul capului sa invete. Este istet si chiar ar putea invata, dar nu vrea. Imi vorbeste foarte frumos, nu m-a injurat, nu mi-a spus proasta sau altceva, niciodata! De fiecare data cand vorbesc cu el pe mess simt niste fluturasi in burta. Mereu intra pe mine cand sunt online si e foarte dragut. Problema este ca bea si fumeaza. Asta m-a socat foarte tare si am ramas cu gura cascata cand am aflat " :O ". Cand vorbesc cu el, imi spune mereu ca ma iubeste si ca ii este dor de mine. El nu vine mereu la scoala. Saptamana asta n-a venit deloc. Colegii imi tot spun ca l-au vazut la bar si pe nu stiu unde straight face. Mereu imi zambeste cand ma vede, si ma face sa ma simt, intr-un fel speciala.
Am vorbit aseara cu el, si mi-a zis ca e suparat si ca nu se simte bine deloc. L-am intrebat ce se intampla cu el si mi-a zis ca eu sunt de vina. Dupa ce ne-am despartit [ acum thinking 4 luni ], m-a tot intrebat daca vreau sa ne impacam. Imi e cumva, sa-i spun ca nu vreau sa fiu cu el pentru ca este repetent si nu invata, si bea etc. straight face mereu am amanat cand m-a intrebat si i-au zis ca nu stiu sau ca nu vreau nici o relatie sau ca vreau sa fiu singura. Chiar as vrea sa fiu cu el. Desi nu ne-am mai vazut de foarte mult timp, el tot ma iubeste. si ma bucur ca nu m-a uitat.
Deci sa revenim. Mi-a spus aseara ca este suparat din cauza mea. eu sunt de vina, a zis el. straight face L-am intrebat daca este suparat pentru ca nu vreau sa fiu cu el, si mi-a zis ca a trecut peste asta. Dupa cateva minute imi zice iarasi acelasi lucru si m-a intrebat "si ce mai faci iubire?". M-am simtit cumva cand mi-a zis ca a trecut peste asta, si m-am gandit ca nu ma mai iubeste, iar dupa aia imi zice iubire? L-am tot intrebat ce e in neregula cu el si a zis ca inca nu a trecut peste faptul ca nu vreau sa fiu cu el. A mai zis ca vrea sa uite ca n-are sanse. Nu vroiam sa-i spun ca eu inca il iubesc deoarece stricam totul si revenea la intrebarea "de ce nu vrei sa fim impreuna?". Mi-a zis ca ii este foarte greu in ultima vreme. Nu stiam ce sa-i mai spun. Mie imi pare foarte rau pentru el, am si plans dupa asta. A spus ca vrea sa se imbete pana moare, si ca-si uraste viata. L-am rugat sa nu faca asta si i-am zis sa ne vedem astazi dar a zis ca nu vrea. A spus sa-l las balta daca nu il iubesc si sa nu mai vorbesc cu el si ca eu ii fac rau. Si are dreptate. eu ii fac rau, si lui si mie. De fiecare data cand vorbesc cu el imi vine sa plang, deoarece el mereu imi zice ca sunt cea mai frumoasa si ca ma iubeste, iar eu nu-i spun nimic, in afara de multumesc rolling eyes.
Nu stiu ce sa mai fac, as vrea sa nu-l mai supar si sa-l uit cumva. Astazi m-am certat cu o prietena buna, si de aseara nu ma simt ok. Pe mess n-a mai intrat, probabil mi-a dat ignore straight face.
Imi puteti da niste sfaturi? Va rog eu puppy dog eyes.
Multumesc anticipat! Funda + Vot [ daca imi este de ajutor, desigur ], promit! puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Shagun a răspuns:

Cu foarte multa rabdare, vei trece peste. Va fi dureros la inceput dar cred ca v-a trece asta datorita motivelor tale foarte "tari".
Dar sa stii ca timpul nu vindeca mereu ranilewinking.
Eu te sfatuiesc sa deschizi ochii! Sunt destui baieti care merita happy
Bafta kiss

5 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Esti o fata minunata,foarte matura in gandire si foarte bine intentionata. Ai sesizat pericolul si-ti faci griji pentru soarta unui coleg. In mod normal,psihologul scolii,ar trebui sa intre imediat pe fir. In occident,acolo unde nu exista un psiholog,dirigintele suna un fel de comisie pentru ocrotirea minorilor,si cauta tanarul,impreuna cu dirigintele si psihologul. Daca nu pot dicuta cu familia,(parinti despartiti,plecati in alta tara,saraci.),copilul acela este luat automat la "camin", unde i se acorda tot sprijinul. El s-ar putea sa fie un tanar bun, dar cu o viata sociala dezastruoasa.Are deja probleme cu alcoolul. Incearca sa vorbesti cu dirigintele.Nu cred ca aveti psiholog,dar fa tot posibilul sa-l ajuti. S-ar putea sa-ti multumeasca si sa fiti impreuna. Cine stie? Poate s-a agatat de tine, simtind ca tu-l poti ajuta, ca-l poti aduce la lumina.

Răspuns utilizator avertizat
| Gaabi32 a răspuns:

Buna papsuha.nici eu nu as vrea sa fiu cu un baiat care bea si e repetent.Eu zic sa i spui adevarul si numai adevarul. DAca nu situatia se va complica mai tare...Zi ca il iubesti dar atata timp cat bea si nu invata nu are nici o sansa.Si daca te iubeste cum zice el va face un efort si se va lasa de baut si va invata un pic.

| magdaa a răspuns:

Tu trebuie sa il ajuti. impaca-te cu el, si incearca sa il ajuti. invatati si scrieti in acelasi timp, apoi va intalniti. si daca iti reuseste vei fi si tu mandar de tine, si el!:* succes.

| SheTryEverything explică:

@magdaa, m-am gandit si eu la asta, dar nu pot. De ce? Pentru ca parintii mei nu vor fi de acord sa ma intalnesc cu el. Deja m-am certat cu ei pe tema asta si nu vor sa-l ajut.

P.S : Multumesc tuturor! happy.