| babygyrl a întrebat:

Am o pb.Acm cateva saptamani cred ca 2 m-am intalnit cu un baiat. Vb cu el de un an, ne intelegem, mereu am fost prieteni buni, desi eram in alte relatii sau asa ceva.Cand ne-am intalnit am zis ca fim impreuna deoarece e singurul baiat pe care il iubesc cu adevarat si cu care as vrea sa fim impreuna.Si aseara vb ceva cu el ca e fericita fosta lui, nu stiu de ce se s-au despartit dar asta nu cont.Si l-am intrebat daca s-a impacat cu ea si face ca momentan nu vreau sa am o relatie si din astea ca acum el nu poate, e prea obosit si are fff multa treaba.Si acum o saptamana zicea ca suntem impreuna.Il iubesc ffff mult si cred ca stie asta. E mai mare decat mine dar chestia asta nu cont deoarece nu avem ce ascunde unul fata de altu sau sa avem regrete etc etc. Ce sa fac? Imi doresc din tot sufletul sa fiu cu el... APP dupa ce am vb cu el pe mess, l-am sunat si imi zice sper ca nu te-ai suparat ca nu suntem impreuna dar nu vreau sa ma complic. I-am spus ca nu m-am suparat si dupa ce am term de vb am plans fff mult. Ce sa fac? pls. am incercat alte relatii dar nu pot sa il uit si il iubesc fff mult. Ce sa fac?cryingcryingcrying

5 răspunsuri:
| Ciprian a răspuns:

Mai lasa-l putin sa-si revina. Apoi intreaba-l daca vrea sa fiti impreuna. Respecta-i decizia deocamdata.

| Mirela_1854 a răspuns:

Daca ti-a spus ca nu vrea o relatie respecta`i decizia. Pune`te in locul lui. ti-ar convenii sa te streseze cineva? Sau sa fie insistent? Eu nu cred straight face

Lasa`l putin in pace, fiti prieteni in continuare, fa`l sa inteleaga ca relatia cu tine va fi relaxanta in niciun caz stresanta love struck.

Nu te mai consuma pentru ca nu iti face bine, trebuie sa lupti pentru ceea ce vrei, sa ia incredere in tine si nu in ultimul rand sa ai rabdare muuulta rabdare.

Bafta! >big grin

| babygyrl explică:

Nu vreau sa ii respect decizia deoarece se va impaca cu fosta daca nu fac ceva acm...nu stiu exact ce se intampla ne intelegem fff bine, vb zilnic ma tem ca il pierd din nou pentru ca nu e prima data cand incercam sa fim impreuna

| DoDo a răspuns:

Acum` o fi saracul obosit de relatii lasa-l un timp` cum a spus si @Mirela

| TARA_7004 a răspuns:

Este greu, vei suferii dar nu merita sa astepti sa vezi daca se intorce la tine, mai bine il uiti si iti vei gasi fericirea