| Benedict_6845 a întrebat:

Sa va zic o "mica" poveste. Eu am locuit o vreme ( pe perioada liceului mai exact ) in alt oras, la vreo 150 km de Bucuresti, pe net prin cls a 11-a am cunoscut o fata de aici, din vorba in vorba una alta, cum eu faceam drumuri dese in Bucuresti a ajuns sa fie mai mult intre noi. A mers o perioada, faceam des naveta in Bucuresti gen veneam vineri in amiaza plecam luni dimineata si mai veneam in cursul saptamanii marti, miercuri, si joi cateodata avand posibilitatea asta. Totul a fost foarte ok o perioada intre noi, am hotarat sa ne despartim pentru ca se apropia bacu si eram ocupat cu meditatii chestii etc. Am pastrat legatura, nu a fost ura intre noi, ne vorbim frumos, radem, glumim, ne-am mai intalnit cand am mai fost prin Bucuresti si ramasese prin vara anului trecut ca daca vin in Bucuresti la facultate mai facem o tentativa. Cum lucrurile mergeau si au mers super am zis ok.incercam. Eu m`am mutat definitiv, si de cand am venit din octombrie, nu cred ca am reusit sa ma intalnesc de 3 ori cu ea desii imi lasa impresia in fiecare zi ca si-ar dorii f mult asta. Cand o intreb zice ca da iesim sambata, intre timp mereu intervine ceva, pleaca undeva, ba are treaba, ba nu are chef si asa. Deja este jumatatea lunii aprilie. Cand o intreb direct daca mai incercam ceva sau nu, zice mereu un da foarte hotarat, dar mereu se cam fereste de intalniri. Ce sa fie oare? Am motivele mele pentru care stiu 100% ca nu are pe altcineva. Ideea ca sta toata ziua in casa, vine de la scoala ( e a 12-a ), doarme, intra seara pe la 7 pe mess, vorbim una alta si iese. In weekend`uri, ori baga motiv ca face curatenie/mancare/treburi etc ori pleaca sa se intalneasca cu tatal ei ( are parintii despartiti ). Ce sa fie oare? Si ce sa fac sa obtin intalniri cu ea?

Răspuns Câştigător
| Nobodyy a răspuns:

Poate ca nu baga scuze. Poate chiar nu se simte bine sau are treaba.Eu zic sa vorbesti cu ea despre asta si daca chiar are probleme sa o intelegi.Totusi trebuie sa invete dar sa se mai si relaxeze. Daca dupa o perioada nu revine eu zic sa ramaneti prieteni.Si sa mai incercati in vara.Numai e mult. Succes.~Yoni.

6 răspunsuri:
| Anet a răspuns:

Pai cum u te-ai despartit de ea din cauza bacului, de ce nu te gandesti ca poate e si ea in aceeasi situatie ca parca ziceai ce e in clasa a12a.Oricum cel mai bine ar fi sa aveti si o discutie serioasa si sa o intrebi de ce te evita

| Andruska_4790 a răspuns:

Incearca sa ii spui ca s-a intamplat ceva grav.si ca ai nevoie de ajutoru ei.urgent.nu stiu.inventezi ceva.ce sa o faca sa te ajute.intro problema ceva.si ii spui sa va intalniti sa ii spui ce s-a intamplat si daca poate sa te ajutewinking.

| cristiano9 a răspuns:

Daca spui ca e clasa a 12 a probabil studiaza, e concentrata pe bac...

| Dolceboy a răspuns:

Pai nu stiu ce sa zic prietenas, daca tu esti sigur ca nu are pe altcineva, poate chiar e ocupa sau poate ii e frica sa se intalneasca cu tine (parintii ei stiu de tine ca poate ii intrezice) pot spune ca si eu am fost in aceias situatie dar la mine era o a-3-a pers la mijloc plus familia ei, fa si tu o analiza a timpului liber pe care il are ea poate chiar are o viata tumultoasa.(scuze cas nu te-am putut ajuta mai mult )

| Benedict_6845 explică:

Eu inteleg ca poate si ea invata si e ingrijorata dar din a 2-a zi de scoala din clasa a 12-a? Nu cred. Oricat ai vrea sa inveti, nici de sarbatori, nici de Revelion, nici de 1 Martie, mereu zice ca "da" si dupa intervine ceva. In 7 luni nu a gasit libere 3 ore adunate?

| sunshine a răspuns:

Daca parintii ei sunt despartiti gandeste-te ca poate o ajuta pe mama ei la treburi,mai invata,teme sau poate cateodata mai simte nevoia de a sta in casa, poate va vedeti prea des si poate are nevoie de un timp pentru a fii singura, iar atunci cand o sa-ti simta lipsa poate totul o sa fie la fel.