| zambiriciu a întrebat:

Sal am o intrebare.conteaza diferenta de varsta(9 ani) pentru a forma un cuplu.am un prieten care e mai mare ca mine cu 9 ani si incep sa il iubesc si mi-e frica ca nu cumva sa ma refuze cu toate ca si el spune ca ma iubeste. ce sa cred?

5 răspunsuri:
| doarEu001 a răspuns:

Iubirea nu are varsta.dar depinde acum si cati ani ai tu.pentru ca la 14, 15, 16 ani e o problema.e vorba de interesele comune ale celor doi, dar in primul rand de sex.eu am o relatie de 6 luni cu cineva care este cu 10 ani mai mare, eu am 18. dar in cazul nostru pot spune ca nu exista probleme de genul deoarece eu sunt destul de matura si ne completam unul pe celalalt.

| zambiriciu explică:

Eu am 19 el 28

| 5IrOK a răspuns:

Poate cunosti vreun prieten mai bun de-al lui roaga-l sa-l intrebe ce crede despre tine(numai ai grija sa alegi pe cineva de incredere), iar apoi dupa ce vei afla vei sti ce trebuie sa faci.dar Dar ar fi foarte bine sa te comporti cu el normal, sa fi tu insuti.SUUUCCEESS!

| DarkOrbitSF a răspuns:

A daca ai 19 e perfect (nu chiar perfect), parerea mea este ca sa nu-ti faci un viitor cu el adica nu te gandi la copii sau ceva de genu, casatorie.etc. eu zic sa vezi daca te iubeste cat mai mult si sa stii ca intotdeauna relatiile la diferenta mare de varsta nu merg (parerea mea), adica stiu un caz asemanator si acum fata respectiva isi creste singura copilul cu maicasa el fiind plecat in alta tara...(motiv).Nu as vrea sa patesti asa.

| teodora97_6361 a răspuns:

Sper sa nu patesti ca mine