| piruleta a întrebat:

TPU am nevoie sa ma ajutati happy
Faza e ca nu stiu ce e cu mine doar ca sunt foarte geloasa. Am prieten de ceva timp si pe facebook mereu cand vad ca ia da "like"
la ceva fata incep sa ma deprim. Eu stiu ca ma iubeste pentru ca imi arata asta. Doar ca eu cred ca gelozia asta este pentru ca il iubesc foarte mult si mi-e frica sa-l pierd. Voi ce credeti?

6 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Alta grija n-ai?
Sunt impreuna cu o persoana pe care o iubesc foarte mult, si care este la 91 km distanta de mine, si tu-mi spui mie ca esti geloasa?
Daca iubesti cu adevarat pe cineva, ai incredere in acea persoana, te iubeste, de ce sa te insele?
Da, ce-i drept, gelozia ta se datoreaza iubirii, il iubesti, ti-e frica sa-l pierzi, dar iti garantez, ca daca il ti asa din scurt, clar il pierzi.
Omul are nevoie de libertate, eu si iubita mea vorbim mult pe mess, pentru ca nu ne putem intalnii, eu am niste probleme de sanatate, ea la fel, asa ca tot ce ne ramane este messul.
Dar asta nu inseamna ca facem numai asta, nu?
Daca ii spun ca vreau sa... nu stiu, sa fac ceva, si am treaba, nu se supara, zice doar ok.
Sa-i oferi libertate, este un lucru bun, pentru ca daca te iubeste se v-a intoarce, si de aseamenea, v-a aprecia foarte mult ca-i dai aceasta libertate.

| piruleta explică (pentru MenInShadow):

Eu ii ofer libertate, si niodata nu i-am zis sa faca ceva pentru ca mie nu-mi place. El face ce trebuie sa faca. Doar ca nu stiu de ce sunt asa mi-e frica sal pìerd sad
Si imi pare foarte rau pentru voi doi sigur totul o sa fie bine si intr-un final o sa fiti impreuna happy

| MenInShadow a răspuns (pentru piruleta):

Nu-ti pare rau, nici nu te intereseaza, nu ma cunosti, nu o cunosti, n-are de ce sa-ti pese.
Oricum, asta e altceva, sa-ti fie frica sa-l pierzi, si sa-i spui asta din cand in cand, cat ti la el, si cat de mult iti este frica sa-l pierzi, stand in bratele lui si lipindu-te cat mai mult de el, te asigur ca ar insemna foarte mult, destul de mult cat sa-l faci sa te iubeasca din ce in ce mai mult, si sa nu vrea sa te lase niciodata.
Ofera-i iubire, daca e destept, te v-a pretuii, dar daca nu te-a inselat pana acum, nu vad de ce ar face-o in continuare.
Ai incredere in el, doar e iubitul tau, nu?

| sophieLY a răspuns:

Bună!
Nu e un lucru bun să fii geloasă că îi dă like unei fete. Dă-l naibii de Facebook, pentru că în ultima vreme desparte oamenii. Crede-mă că eu m-am despărţit de prietenul meu din cauza unei prietene care i-a spus lui că sunt geloasă pentru că vorbeşte cu alte fete pe Facebook şi că le dă like-uri. Nu face aceeaşi greşeală. Scapă de gelozie până nu e prea târziu.
Pa pa!

| NCN a răspuns:

Poi totusi un "like" nu omoara pe nimeni daca crezi ca si el tine la tine atunci nu iti face grija, e bine ca esti un pic geloasa... bafta

| DeeDee1 a răspuns:

Gandeste-te de fiecare data ca tu esti cea mai mportanta si celelalte sunt niste nimicuri.
Si, ca orice om, da like-uri la poze ca sa primeasca si el inapoi. happy
Nu te gandi ca il vei pierde pentru ca te deprima foarte tare si o sa il pierzi poate datorita acestui lucru. happy