| bebel1 a întrebat:

Sal.Am o problema:sunt cu o tipa de cativa ani, apetitul meu sexual a crescut, al ei s-a diminuat, si asta nu din cauza ca nu ar fi diversitate.Ma intreb oare ce urmeaza?

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Inteleg unde bati,te nelinisteste ideea ca ar putea sa i se diminueze complet...
Din moment ce exista diversitate,cauza trebuie cautata in alta parte.
Poate ca nu esti prea atent decat la placerea ta,poate nu se simte iubita indeajuns,poate relatia a "obosit" cumva?
Poate,am spus,pentru ca acestea sunt cateva din cauzele scaderii libidoului,daca te recunosti in ele,incearca sa modifici ce nu merge, altfel, ingrijorarea ta se va transforma in certitudine!

| Komododragosh a răspuns:

Daca exista diversitate, atuncea motivul ar fi problemele ei. Probabil are anumite probleme personale la ea acasa, are pe ganduri anumite lucruri si astfel nu prea are chef de sex. Dar stai linistit, cu timpul o sa-si revina ea, caci daca tineti unu la altu mult, atuncea o sa-si revina ea imediat, dorindu-si sa te faca si pe tine fericit.
Mult succes iti doresc!

| AlinaaAli a răspuns:

Nu urmeaza nimic, o sa isi revina stai linistit! incearca ceva nou si ai sa vezi ca isi revine!

| acomputers a răspuns:

Probabil va ramane cu tipul celalalt, care probabil e mai bun ca tine. Asta e realitatea si nimeni nu o schimba. Viata merge inaintewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Poate ca este diversitate dar ea vrea ceva mai linistit, poate fi o varianta.
Insa cauzele scaderii libidoului pot fi multe:
1 este mai tot timpul stresata, obosita si nu mai are destula energie
2 POATE ca tu te cam grabesti un pic si nu ii acorzi un pic de atentie, considera ca nu mai merita ostenala in conditiile in care tu ii oferi mai nimic(ma refer la preludiu)
3 Poate ca nu se mai considera atat de draguta si se fereste de tine din cauza complexelor corpului ei. Nu ar strica din cand in cand sa ii spui ca este draguta, ca ii iubesti corpul, ca are niste sani draguti, lucruri care sa ii creasca increderea in sine.
Consider ca preludiul este foarte important, cel putin pentru mine ca femeie reprezinta mai mult de 50% din tot ce inseamna sex, dragoste.
Iar daca reusesti sa o faci dorita, sa o exciti crede-ma ca ea o sa te ceara pe tine.
De asta am si inceput acest text in modul asta.
Diversitate- pozitii, jucarii nu stiu exact la ce te referi, dar poate doreste ceva mai linistit. Sa o saruti, sa o tii strans in brate cand sunteti dezbracati, sa o mangai, sa ii faci lucrurile care ii plac si ei.
Cred ca cel mai important lucru este sa vorbesti cu ea, sa descoperi ce isi doreste si ea asa o sa clarifici tot. Pe site o sa afli doar niste ponturi dar nu ce isi doreste ea cu adevarat, comunica cu ea.

| bebel1 explică (pentru anonim_4396):

Benzodiazepinic cred ca ai dreptate. Mersi mult