| puky92 a întrebat:

Sal, baiat 18 ani. Am si eu o problema tratabila zic eu dar foarte proasta, si cu ce trece timpul cu atat parca se agraveaza si mai mult. Oke sa incepem.Deci cand sunt foarte apropiat de o persoana, fata in fata sau cand fac dragoste imi vine foarte greu sa respir pe ea si din motivul acesta tot tin aerul in mine pana parca nu am aer si ma trag la o parte sa imi revin, iar asta se repeta una-ntruna. Ce ar trebui sa fac? Mai are careva probleme asemanatoare? Multumesc, si rog raspunsuri sincere si la obiect.

Răspuns Câştigător
| puricel a răspuns:

Hmm. puky. ai tu senzatia ca nu poti respira. si mie mi s-a intamplat ceva de genul. esti probabil foarte emotionat/intimidat. asa ma simteam si eu, dar problema desigur, nu coincide. ar trebuie sa faci un fel de "practice" cu tine insati, iar in prezenta acelei fete sa incerci sa te simti liber, neincordat. incearca sa tragi aer cu putere in piept cand esti la distanta de ea. lol. parca ai fii speriat. hmm. ai consultat un doctor? thinking

9 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Eşti prea stresat.
Relaxează-te, comunică cu ea să te ajute să te relaxezi, mai las-o şi pe ea deasupra şi, mai ales, nu te teme că poate îţi pierzi erecţia, se mai întâmplă oricui.
Sexul trebuie să fie relaxant, nu o activitate stresantă.
Spor!

| Narfundo a răspuns:

Sti ca este totusi posibilitatea ca tu sa nu prea placi cu adevarat persoana aceea...asta pentru ca nu poti respira numai in prezenta eiwinking.

| Adyr0 a răspuns:

Ca-ti incordezi muschii abdominali ca sa intarzii ejacularea? laughing Crezi ca esti singurul care sufera de ejaculare precoce? rolling on the floor Afla ca nu. Sunt N insi care sufera de asa ceva. Banuiesc ca asta-ti era jena sa spui.

| myxolaryy a răspuns:

Buna si eu am la fel probleme incearca sa te calmezi si sa te obisnuiesti cu asta si sai spui gagicei tale ce problema ai daca te intelege e bine daca nu e rau. sa nu vi se para cas fata ca scriu pe contul sorami eu ma numesc bogdan si am 19 ani soramea are 11 da are cont eu nu prea scriu pe aici bine pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa elimini problema trebuie ca in momentele alea sa practicati respiratia buchon a'buchon macar va resuscitati reciproc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am facut sex neprotejat si mi s-a intamplat la fel mai ales baieti nu mai au aerhappy

| Abracadabra95 a răspuns:

Acest lucru se bazeaza pe problemele tale de sanatate
! eu te sfatuiesc sa te duci sa consulti un psiholog! acesta te va ajuta si iti va putea raspunde la cele mai indiscrete intrebari!

| puky92 explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri.Problema stiu care e dar mie cam jena sa o spun big grin ma gandeam ca o spuneti voi laughing

| puky92 explică:

@ Puricel-N-am consulat nici-un doctor