| VineMiticaBossu a întrebat:

Sal.Cred ca incep sa ma indragostesc de o fata din clasa.Ce as putea face sa nu fiu din nou respins? Sa o intreb de acum? Sunt sigur ca nu ma place decat ca prieten si nu mai vreau sa iubesc pe cineva caruia putin ii pasa.si da,...Dau funda...

Răspuns Câştigător
| sayWhaaat a răspuns:

Acum 7-8 luni eram exact in pozitia ta. Am devenit buni prieteni, am intrebat-o daca vrea sa fim impreuna, si raspunsul a fost nu, s-a intamplat acum 3 saptamani deci mi-a luat cam mult sa-mi fac curaj.
Eu iti voi spune ce mi-a spus si mie lumea la vremea aia, fa-ti curaj si intreab-o. Chestia naspa este ca sunteti in clasa, nu poti sa o uiti nici daca vrei, lucrul asta te obliga sa incerci.
Eu sunt de parere ca trebuie sa lasi lucrurile cum sunt pana in vacanta de vara ca mai e putin, o vei uita in timpul asta, si sa speram ca atunci cand incepe scoala nu te va mai atrage, te mai schimbi si tu, si ea.
Daca lucrurile raman la fel, imprieteneste-te repede cu ea cand incepe scoala, si intreab-o daca iese la un suc dupa cateva saptamani, poate chiar o luna. Important este sa nu se plictiseasca de tine.
Iti urez numai bafta, pentru ca stiu ce drum anevoios te asteapta!

| VineMiticaBossu explică (pentru sayWhaaat):

Deci zici ca ar trebui sa nu o intreb, sa las timpul sa treaca pana la vacanta? si mersi de raspuns.

| sayWhaaat a răspuns (pentru VineMiticaBossu):

Da,eu asa consider, mai e putin pana la vacanta, si desi iti va fi greu prima saptamana fara ea, poate doua, o vei uita sigur daca iti gasesti activitati. Problema e ca incepe iar scoala si trebuie sa faci ceva daca nu s-a schimbat nimic in legatura cu ce simti pentru ea. Daca inca esti topit dupa ea, nu prea ai de ales, trebuie sa te imprietenesti cu ea in cateva saptamani daca nu cumva sunteti prieteni, si sa o intrebi daca iese la un suc. In functie de reactia ei iti dai tu singur seama ce ai reusit si ce nu...

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Intreab-o de pe acum, pentru a evita sa te indragostesti degeaba de ea!

| xanderblackx a răspuns (pentru neutrino):

E deja indragostit, asta e problema... si acum incearca sa nege asta, dar acopera sentimentul asta cu o intrebare... cum sa fac sa scap? sa scape de ce anume? de un lucru pe care deja l-a facut?

| CrinaCorban a răspuns:

Depinde de tine dar... CRed ca te pot ajuta. daca vrei lasa-mi mesaj privat cu felul tau de a fi adica sensibil rimid etc etc