| ForeverWarrior a întrebat:

Sal.eu sunt baiat. daca m-am uitat la o fata de care imi place si ea cred ca s-a uitat la mine da cand eram intors cu spatele, cand ma uitam iar la ea, intorcea capul, ce inseamna? va rog fara mistouri funda!

Răspuns Câştigător
| ASIGURATORUL a răspuns:

Incercati amandoi sa va observati fara ca celalalt sa stie. Este inevitabil, ca la un moment dat, in "ocheadele" pe care vi le aruncati privirile voastre sa se intalneasca.E un semn ca si ea te urmareste si doreste sa iti prinda orice miscare de-a ta...la fel si tu, incerci sa o privesti fara ca ea sa vada.Incearca sa gasesti un subiect de conversatie despre scoala, sau incearca sa intrii in grupul ei de prieteni.Cu cat veti incerca sa stabiliti un contact verbal, cu atat ii vei vedea si reactiile. Daca este mai timida (si asa pare dupa modul incare te priveste) se va fastaci si rosi cand vei sta de vorba cu ea. Succes!

3 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Inseamna ca te place daca si tuh o placi apr de ea.

| BlancaFantasma a răspuns:

Nu inseamna neaparat ca te place.iti spun din experienta!

| blackangel95 a răspuns:

Inseamna k si ea te place. Si este timida de aia intoarce capul cand te uiti la ea. Ii este teama k te vei prinde k te place.