| aLina_8828 a întrebat:

Sal la toti tongue
Astazi mi-a venit ciclul, iar maine trebuie sa plec la marestraight face
Mama mea mi-a spus sa folosesc OB`uri, dar nu am mai incercat niciodata... Cum sunt astea, a incercat cineva?straight face :-ss
app am 13 ani

Răspuns Câştigător
| Abcdefg123 a răspuns:

Spune`i mamei tale. ca exista niste pastilute care opresc sangerarea atat timp cat esti in apa. ew le-am folosit asta vara :]. se gasesc la farmacie :p.
Si sunt si OB`urile pentru virgine. oh go on

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă ești virgină nici să nu te gândești!
Folosește cele externe, câteva zile nu te expui la soare pentru a preveni o posibilă hemoragie și apoi te bucuri de valurile mării.
Așa suntem noi, pline de ghinion și chinuite.
Distracție plăcută.
Pa, pa.

| Rebecca a răspuns:

De ce speriati ma fata? OB'urile au fost create de o femeie ginecolog. Nu stiu ce riscuri ai. In plus, odata introduse corect in vagin, nu te dezvirgineaza, nici macar nu le simti. In fine. Crezi pe cine vrei. Vorbeste cu un ginecolog. Cere sfaturi de la o persoana care stie. Bafta si distractie placuta!

| Rebecca a răspuns:

Sunt igienice, trebuie sa stii sa le folosesti. Il tii 2-3 ore, il scoti, te speli, il schimbi. Faci infectie daca nu stii sa le folosesti, daca nu ai grija de propria ta igiena. Mamica ta are dreptate. Dar faci cum vrei

| Blue_2059 a răspuns:

Poarta ul pantalonas scurtbig grin
Pana iti trece.

| madalinaaa89 a răspuns:

I-as zice ceva mamei tale dar ma abtin.
Banuiesc ca nu ti-ai inceput viata sexuala de vreme ce ai 13 ani.Cum poate mama ta sa-ti spuna sa folosesti OB? Nu este deloc recomandat virginelor pentru ca poti face niste rani detul de urate. O prietena a incercat(virgina si ea) si.intr-un final a ajuns pe la ginecologsad
faci ce vrei, eu pur si simplu am vrut sa te avertizez (oricum, banuiesc ca o vei asculta pe mama ta, ca de', e mama si stie mai bine)

Distractie placuta la marewinking

| Bubu a răspuns:

Cred ca esti inca virgina daca ai 13 ani nu? Atunci daca esti virgina nu folosi asa ceva, pentru ca esti la inca mica si OB`urile sunt pentru fetele mai mari.

| dixx a răspuns:

Da am incercat! Eu numai de alea folosesc! Nu sunt sanatoase deloc! straight face! Pt ca pui mana p ele, si na! :] Nu t sfatuiesc sa folosesti...winking sper ca ti-am fost d ajutor! funda :]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incredibil. la 13 ani sa folosesti OB-uri?, incredibil! Spune-i mamicii tale ca... OB-urile sunt pentru ea, nu pentru tine la varsta ta. Exista alte metode si mai eficiente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu ar fi igienice? Pentru ca nu stiti ce sa cumparati? Exista si ob TAMPAX care sunt foarte igienice pentru ca absorbantul este intr-un invelis de carton si se introduce foarte putin varful iar apoi se impinge cu un alt cartonas din spatele ob`ului si uite asa nu aveti cum sa mai puneti mana pe el. Pe toate prospectele acestor absorbante scrie ca nu are nici o legatura cu virginitatea! Deci nici un fel de absorbant de genul nu afecteaza virginitatea! Can I use a tampon if I am still a virgin? Yes you can! Voilaaaaaa

| Albinuțăă a răspuns:

Eu stiam ca ob. urile sunt pentru fetele care nu mai sunt virgine straight face
daca esti virgina nici sa nu incerci!
si nu prea sunt bune... te pOti infecta chesti...ca pui mana pe ele si apoi il folosesti.nu e bun delOcbig grin

sper ca ti. a fost de ajutOr!

| denisa_8383 a răspuns:

Doamne fereste!:O:O:O:O.nu spun ca nu sunt bune sau eficiente dar ce am patit eu cu ele nu doresc nimanuilaughing. le-am folosit si eu cam 5-6 luni iar dupa aceea am facut o infectie de toata frumusetea si a trebuit sa ma duc la ginecolog.si am 16 ani eu.deci nu folosi de alea ca nu sunt foarte igienice si nobig grin.foloseste normale ca nu mori 3 zile acolo.treaba ta dar nu sunt bune:*

distractie placuta la mare si ai grijabatting eyelashes:X