| Guran_Oana_2001 a întrebat:

Am o problemă...Astăzi mi-a venit ciclul și maine trebuie sa plec la mare.Ce pot face pentru a-l opri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Absolut nimic

| corbulalbrosu a răspuns:

Foloseste OB-uri si poti intra si in apa, nu se va intampla absolut nimic rau. Menstruatia odata pornita nu poate fi incetinita sau oprita.

| corbulalbrosu a răspuns:

Acesta este raspunsul la o intrebare identica cu a ta data de : PuiutZ Posted 04 July 2008 - 21:41 ID membru: 32, 556
Eu te-as sfatui sa porti tampon intern. eu locuiesc la mare si menstruatia nu m-a oprit macar o data sa nu intru in apa sau sa stau pe plaja [ asta de cand am "descoperit OB-uri big grin ]. E faza ca tamponul retine in interior sangele si, chiar daca intra apa... nu iti curge pe langa dupa aia' poate doar putin. mi s-a intamplat si asta. dar repet. foarte foarte putin

| minrest a răspuns:

Nu ai cum. Profiti de aerosoli, mergi la terasa si astepti sa se termine.

Răspuns utilizator avertizat
| dianainsta01 a răspuns:

Nu poti face nimic. poti purta ob-uri, dar nu ai voie in apa

| lauraaaaaaaa33 a răspuns:

Hei.daca folosesti ob uri poti intra in apa, insa daca nbu folosesti inca, eu imi puneam absorbant pe lenjerie si peste slipul si peste niste pantaloni speciali de apa laughing sau doar slipul si pantalonasii pentru ca dupa ce intram in apa nu imi mai venea atat de mult straight face oricum eu asa faceam mai de mult

| MarinaSasha a răspuns:

Nu ai cum sa opresti menstruatia, norocul!