| anonim_4396 a întrebat:

Sal TPU sadAstazi mi s-a intamplat o mareee sad. Stateam in banca, vino o fata la mine si imi da cu palma peste ochi. Dupa aceea ii dai si eu unu, peste cateva sec plec din banca si vine si imi da iar o palma, ii dai si eu unu si plec pe coridor. I-am zis : Facem pace gata! Ea a zis lasa-ma sa iti dau o palma pe spate si eu am spus ok. Dar de unde imi da cu palma peste fara din nou, dupa ii dau si eu cu palma peste fata si ii zboara cercelu.Peste o ora vine cu masa la scoala si imi spune ori iti dau cercelu' te duci la amanet si cumperi altu, ori ma duc la politie si depun plangere. Politia are ce sa imi faca, trebuie sa platesc cercelu? Plzz raspundeti cat mai repedee

Răspuns Câştigător
| blaa a răspuns:

N-are ce sa-ti faca, decat daca sunt martiori impotriva ta...Dar pentru certuri din astea asa nu se baga politia., stai linistita happy

13 răspunsuri:
| Papusik a răspuns:

Inseamna ca avea un cercel foarte rezistent.
Ok, i-a sarit, i-a sarit...
Dar l-ai rupt sau de ce trebuie sa ii cumperi altul?

| Allexis a răspuns:

Doua proaste.

| Maothecat a răspuns:

In primul rand nu prea am inteles mare lucru dupa felul in care ai scris...dar in mare... ea a inceput deci si ea are o vina, dar tu nu trebuia sa o lovesti pentru ca esti baiat si este o dovada de lasitate faptul ca lovesti o fata happy

| Nicky29 a răspuns:

Zi si tu eu iti platesc cercelu tu mie daune morale.Nu o sa iti faca nimic politia nu se ajunge acolo stai linistita ce e in scoala se rezolva in scoala si vorbeste cu maicata daca e nevoie sa ii platesti cercelu il platesti.Nu trebuia sa ii raspunzi cu aceiasi moneda trebuia sa ii intorci si celalt obraz.Si daca iti mai datea o palma si atunci o bateai si o rupeai in doua si ii plateai toate hainele si totu de pe ea.

| Lexus28 a răspuns:

N-are ce sa iti faca, nu vine politia pentru asa ceva. In cel mai rau caz, vor afla parintii tai si ca sa cada la pace cu doamna respectiva, ii vor plati cercelul. Alta data sa iti fie invatatura de minte, sa nu mai lovesti aiurea in tramvai pe cineva. Exista si alte moduri de a aplana/evita un conflict.

| Buttercup30 a răspuns:

In primul rand e si vina ta pentru can u trebuia sa o lovesti ci sa te duci sa-i zici unui profesor chatterbox[asa ti-ar zice un profesor
Si in al doilea rand nu ii cumpara nimic. Data viitoare sa stea cuminte si prefa-te ca nu te intereseaza si zi ca tu nu ii cumperi nimic.

| nonny50 a răspuns:

Stai chill man, ACAB!

| ofataoarecare a răspuns:

Spune-i ca ea a inceput (de fapt voi v-ati jucat dupa cate vadstraight face)
si daca ai martori (colegi, profesori etc)lasa sa mearga la politiehappyca o sa ai martori si o sa vada ca de fapt e vina ei, in fine si a ta.pentru ca v-ati jucat impreuna

| adriana996 a răspuns:

Fata a fost desteapta si a vrut sa-ti faca probleme.Bravo ei! Prostia doare!

| inevitable a răspuns:

In primul rand, fata asta este o mare tampita si masa la fel, nu-i lua nici un cercel nu e vina ta, e vina ei, vino si tu cu parintii tai la scoala, nu trebuie sa-ti fie frica de masa sau de ea!

| StarWarsFan a răspuns:

Pai zii: Du-te dracu ca ia ce imi da cu palma? Ii dau si eu ce ea e mai smqra ca mine?

| NyCoLeTaaa a răspuns:

Nu are ce sa iti faca politia. ea a venit la tine si a dat prima in tine, nu? fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E ciudat cum n-ati gasit niciuna o bita sau o caramida.