| ExtremeBoy12 a întrebat:

Deci incep cu inceputul. Mie a inceput sa imi placa de o fata din clasa alaturata dar in acelasi timp mai imi placea si colega mea de banca care ma placea si ea dar era cu fite si ma enerveaza chestia asta.cand ma intalneam cu fata din celalata clasa vorbeam, ne tachinam, radeam ne facem cu ochiul flirtam etc.era totul super! ieseam cu ea afara o tineam in brate, o tineam de mana, ma pupa pe obraz etc. Apoi intr-o seara am fost cu niste colegi din clasa ei (inclusiv ea) la un concert.( Eu nu ma inteleg cu aia de la mine pentru ca sunt gelosi pe mine ca eu cunosc toata scoala sunt popular ma pricep la toate sporturile, si am si numai 10 la scoala). Am dansat, am cantat, o ridicam pe umeri etc, apoi la sfarsit am luat-o de mana am dus-o intr-o scara de bloc ca sa fim singuri si am intrebat-o daca vrea sa fie cu mine si a spus,, DA, mi-ar placea, chiar abia asteptam sa ma intrebi". era 00:30.Noaptea vorbeam cu ea tot timpul.am fost cu ea doar 4 zile.a fost un calvar.ne certam ne impacam, o mai tineam de mana ne mai pupam apoi ne certam intr-una... Apoi intr-o dimineata am vorbit cu ea si am decis ca trebuie sa ne despartim chiar daca eu nu vroiam asta. Am decis sa ramanem prieteni.Dar nu am mai vorbim deloc. Pe mess nu raspundea, la mesaje la fel, ieseam afara nu vorbea cu mine nimicsad acum nu mai ies afara deloc. Chestia este ca m-am certat si cu colega mea de banca din cauza ei si nu ne mai vorbim delocsad 1-Ce sa fac? 2-Credeti ca am vreo sansa sa mai fiu cu ea? 3-Si daca da cum si cand?-4Cum pot sa ma impac cu colega de banca? 5-De ce credeti ca ne-am certat asa des eu si fosta iubita?sad P.S:Cearta cu colegamea de banca din cauza ei a inceput.a inceput sa faca misto de mine si fosta iubita si nu o mai suportam

Răspuns Câştigător
| SakonSIUkon a răspuns:

Te respect pentru ca ai scris acest jurnal.

3 răspunsuri:
| AllyutSsa a răspuns:

Deci uite..lunga poveste.Sunt sanse sa te impaci cu fosta prietena dar putine..si va fi greu.Si in legatura cu colega de banca..cred ca a fost doar geloasa pentru ca ii placea de tine.
Dar ar fi trebuit sa scrii macar un motiv de la care te'ai certat cu prietena straight face Desi e cam ciudat..pana sa fi cu ea era totul bine si frumos.
Eu te sfatuiesc sa ne ti la curent cu ce se mai intampla si sa incerci sa vorbesti cu ea. daca vrei sa ramaneti macar prieteni.
PS: Daca prinzi momentul sa vorbesti cu ea sa nu il irosesti.s'ar putea sa fie ultimul..asa ca sa nu o dai in bara!
SUCCES! si asteptam noi vestihappy

| Bianca555 a răspuns:

Dai fetei timp daca o fata se desparte un baiat ii trebuie ceva timp singura si nu mai vb cu acel baiat timp de cateva saptamani/luni si odata ce v-ati despartit nu mai putti fi impreuna pentru ca nu mai veti avea aceleasi sentimente dupa ceva timp va incepe sa vorbeasca cu tine (asta nu inseamna ca tot timpul tea urat)

| Asunalove a răspuns:

Si eu la fel! omule tu chiar ai o problema asa de serioasa incit ai scris un jurnal intreg?