| ღSคภ๔яค a întrebat:

Sal TPu.Imi puteti spune si mie cum se face testul de sarcina.(Doar sunt curioasa.Am auzit pe vecina mea vorbind de asta si mi-a fost rusine sa o intreb.)..Pls dau funda+vot.Si apoi cum iti dai seama ca esti insarcinata sau nu?big grin

4 răspunsuri:
| Fashion a răspuns:

Pai te pisi pe el laughing si daca ai 2 liniute inseamna ca esti
sper ca te-am ajutat
fundita pls love struck

| Sisy a răspuns:

Il bagi in urina si are niste gradatii pana la 20 e mai sus de 10 esti insarcinata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il cumperi si tot ce vrei sa stii o sa gasesti scris pe cutie sau pe indicatii.

| al3e3xutza a răspuns:

Sal...phai cand iti cumperi testul sunt niste indicati pe el. in interiorul cutie de la testul de sarcina ai si o pipeta. trebuie sa urinezi intr-un loc uscat(ex: un pahar de unica folosinta) dupa care cu pipeta iei 2-3 picuri si ii pui pe testul de sarcina. are el acolo o zona S unde pui picuri il pui intr-un loc sa stea drept. Dupa 5 minute te uiti daca ai o linie nu esti insarcinata daca ai 2 esti insarcinata. Ca sa fi sigura te uiti si dupa 10 minute. Testu trebuie repetat ca sa fi sigura de rezultat. Daca iese pozitiv de 2 ori trebuie sa mergi la un genecolog... eu una asa zic. sper sa te fi ajutat :*