| Gεσяgιαηαα a întrebat:

Acum cateva zile mi-am auzit matusa vorbind cu mama, cum ca ar durea-o unul dintre sani si ca s-ar umfla si ca are sangerari exact cum ar fi la menstruatie dar nu e. Si zicea ca ea nu vrea sa se duca la medic. Si mi-e rusine sa o intreb ce are... imi puteti spune voi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

S-ar putea sa fie vorba despre ceva chisturi sau fibrom. Orice hemoragie este un semnal de alarma si trebuie sa mearga urgent la medic!

evenso
| evenso a răspuns:

Durerea si edematierea sanului poate sa aiba legatura sau nu cu sangerarea care iar poate sa aiba multe cauze.
Noi nu avem de unde sa stim ce are, va trebui sa mearga la medic pentru consultatie.

| Estera123 a răspuns:

Probabil a intrat la menopauza ori are un chist la san (desi chistul nu are nicio legatura cu sangerarea). Se poate ca cele doua simptome sa fie separate pentru probleme separate.

| Empathizer a răspuns:

Nu e frumos sa tragi cu urechea la discutii care nu te privesc. Nu ar fi moral sa-ti raspund la intrebare.