| bianca1102 a întrebat:

.
Știu ca problemele de genul asta frecventeaza pe aici, dar voiam sa stiu părerea voastră.
Îmi place de un băiat cam de prin clasa a cincea, am avut pauze, dar acum iar...
Sunt genul care nu se exteriorizează cu ceea ce simte sau problemele pe care le are si de ceva timp el e singurul căruia îi pasă...
Adică mă întreabă mereu daca sunt bine si nu renunță pana când nu aude ceva de la mine... Îmi da mesaje, si chestii d.astea...
Suntem prieteni buni si ne intelegem unul pe altul.
E grijuliu si restul. Am fost singura fata cu care a dansat la banchet si când vorbim, prietenii lui nu se baga in convorbire, sau când ne imbratisam, ei schițează zâmbete.
Dar nu îmi mai daduse mesaj de cateva zile și credeam ca e suparat pe mine din cauza unei contraziceri. Am pus o poza cu un citat pe Instagram si s.a simțit (era despre el, ma rog ) si îmi dă mesaj sambata, vorbim si așa, apoi îmi da duminica si ma intreaba daca el e cel depsr ecae ziceam în poza aia...
I.am zis ca nu, dar ar fi trebuit sa zic da? Mi.e frica sa nu stricăm relația de prietenie...

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu ai procedat corect. Sunt convins ca el si-a dat seama ca l-ai mintit cand ai negat un un lucru extrem de evident. Daca chiar tii la el si nu doresti sa aiba o impresie nu tocmai magulitoare la adresa ta si pentru a nu strica relatia de prietenie...incearca sa "dregi busuiocul" printr-o explicatie cat mai credibila. happy Succes!

| Pre3ch4r a răspuns:

Mai bine ii spui adevarul. Asa e in viata, nu risti nu castigi. Acum s-ar putea sa stricati si prietenia si tot singura sa ramai. Pe viitor actioneaza cu cap si intreabati prietenele, macar 1 din ele o sa-ti dea un sfat folositor.