| asdbasuib a întrebat:

Buna, TPUhappy Am o mica povestioară si am zis sa o pun aici. Totul a început cu o fata care imi dăduse follow, apoi mi-a scris ca sunt de drăguță si chestii de genul. Ea era frumoasa nu am ce zice. Am vorbit ft mult in acea seara. Extrem de mult. La un moment dat imi da mesaj ca gen daca sunt str8. I-am spus ca nu stiu ce inseamna si i-am dat mesaj unei colege care este bi sa nu fiu asa de fraiera. A doua zi la liceu ii spun eu la caterinca colegei care mi-a spus ce inseamna str8 ca vorbesc cu o fata bi si sa nu-i dau speranțe, nu ma intereseaza fetele. Aici nu mai stiu exact cum a fost, daca era vorba de ea sau de alta fata pentru ca vorbeam cu mai multe laughing. Si nu stiu cum imi dăduse Anca mesaj (Anca fiind fata care ma făcea sa ma simt ca in al 9 lea cer.) buuun si vede ea acolo ca primesc mesaj pe insta de la ea si ma intreaba daca despre ea este vorba. Eu i-am spus că nu e despre ea ca gen vorbim asa ca prietene si ea imi spune ca este bi si sa am grija râzând gen. Si râdea ea acolo iar eu am întrebat-o de ce rade. Mi-a spus că se sarutase cu inca o fata laughing atunci parcă simteam ca mor, aveam un gol în stomac nu stiu.
După am tot vorbit noi, imi plăcea să vorbim pentru ca aveam multe subiecte si nu ne plictiseam, ma atrăgea cumva. In timpul ala cand m-a intrebat daca sunt str8 mi-a spus ca ea este bi. Niciodata nu mi-au plăcut fetele. Nu stiu ce mi-a facut ea, dar eram efectiv moartă după ea. Si chestiile astea nu mi s-au intamplat niciodata. Nu stiu cum sa va explic. Stiti momentul ala cand vorbesti cu cineva si te excită doar daca vorbiti sau doar daca te gândești la ea? happy ei bine asta am pățit eu. Si pentru mine era cam ciudat dat fiind faptului că nu mi-a placut niciodata de o fata si am fost doar pe băieți. Deși am avut o "mica experienta" cu o fata, care mai mult fusese o provocare. Chestia e că eu credeam ca este din același oraș cu mine. Din pacate, se mutase si acum sta la 5h distanta cu trenul de mine. Chestia e ca aveam de gand sa ma duc la ea in oras nu stiu, voiam doar sa o vad. Parca ma îndrăgostisem de ea dracu.
In fine, ma uitam la ea prin repere si am vazut o poza cu o fata gen cand se sărutau sau nu stiu. Nu va pot explica cum m-am simtit.
Stiu ca eu mereu făceam glumițe si ii spuneam ca ii dau block (doar cautam atenție maybe) si i-am dat, după unblock si nu prea mai eram cum eram inainte si mi-am spus sa ii dau block si sa termin tot ca poate asa e mai bine (aici am fost frustrată big grin plângeam seara si mereu ma gândeam la ea) nu stiu ce-mi făcuse fata asta. Prin martie se intamplase chestia asta. După asta, m-am gândit acum cateva zile sa-i dau mesaj. Ma uitam la serial si seama cu un personaj asa ca m-a dus cu gândul la ea. I-am dat mesaj, am vorbit si imi spunea daca tot incerc sa o combin. In fine, chestia e că intr-un final am întrebat-o daca e cu cineva si mi-a spus ca e de vreo 6 luni. Mi-a stat inima parca, mi-a spus-o o bine rau, rămăsesem fara cuvinte.
Si cam asta e, acum o simt ca nu prea vrea sa vorbim. Nu prea stiu ce e cu mine, nu-mi plac fetele. Imi place ea. E ciudat rau, în general nu ma atrag fetele absolut deloc, doar ea.
Serendipitate, Anca❤

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Prieteniile intre fete se leaga mai usor decat cele cu baietii. Atractia asta se bazeaza pe vorba doar, nu pe ceva real, fiindca nu au fost decat povesti la telefon ( sau online).
Prea multa imaginatie si prea putina realitate!
Traiesti-ti viata reala, iesi afara, intalneste oameni, fa-ti prieteni de ambele sexe si vei vedea in timp, de cine te simti atrasa.

| Andreeush a răspuns:

Și ce ai de gând să faci?
Băieții nu te atrag?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca deja te-ai indragostit o sa suferi.
Si daca ai pornirea asta spre o fata, depinde de tine daca o dezvolti sau nu.
De obicei trebuie inlocuita cu ceva.