| BogdanElBogdaneL a întrebat:

Sall am adresa celui care vera sa-mi dea atac flooding
IP address [?]: 93.114.116.173 [Whois] [Reverse IP]
IP country code: RO
IP address country: Romania
IP address state: Arges
IP address city: Popesti
IP address latitude: 44.7667
IP address longitude: 25.0667
ISP of this IP [?]: SC Dial Telecom SRL
Organization: SC Dial Telecom SRL
Si cum pot sa-i dau si eu atac flooding?

4 răspunsuri:
| VaniLLaDeeJay a răspuns:

Prietenul meu, din cate stiu este ilegal acest lucru si se pedepseste 700-900lei amenda sau 1-3 ani de inchisoare.

Ori cum "Dial" inseamna ca are net pe "stick" sau "modem" [chestia aia care intra pe mufa aia plata [usb]]

Cu tipul ala de net, daca ai noroc sa ai o zi buna, poate asculti si tu niste muzica pe youtube; eventual sa joci un metin2 sau sa stai pe facebook / sau sa iei o melodie in 3-5 minute.

Nu iti poate da flood.

Deci flood inseamna sa iti trimita niste "pachete" cu diferite informatii, pe mai multe porturi (acestea sunt un fel de porti prin care tu te connectezi la net. de ex: Skype utilizeaza portul 1265; iau YahooM! 4044) Acestea fiind suprasolicitate iti inchid conexiunea cu reteaua [adica iti pica netu]. Dar el pe acel tip de internet nici sa downloadeze [sa traga] cu viteze mari nu poate; dar sa uploadeze [sa trimita].

Daca mai ai nev. de informatii [nu cred ca am specificat tot aici] da-mi un comment.

| NoChanceForUs a răspuns (pentru VaniLLaDeeJay):

Nu e prin modem.
http://www.dialtelecom.ro/

| VaniLLaDeeJay a răspuns (pentru NoChanceForUs):

Sau prin firul de telefon... dar tot nu iti poate da flod.

| dragos2003 a răspuns (pentru VaniLLaDeeJay):

Mai domnule, flood poti da si daca ai 1 mb/s upload si 1 mb/s download, mai nou haxoreii de 10-12 ani dau dupa vps-uri (roate) cum le numim noi.Ei fac rost de un vps de scan *bruteforce* si incep sa scaneze pe niste clase, dupa daca prind vps de flood, dau wget la arhiva de flood si dupa perl ip, si iti pica netu chiar daca are el la netu' lui 1mb/s, ca nu se foloseste de pc ul lui, ci de alte serverewinking