| ChickenChaser a întrebat:

Vreau sa dau si eu o comanda pe Amazon.com ca am vazut ca preturile sunt mult mai reduse fata de la noi din Romania. Dar la cum nu am mai facut acest lucru din afara tarii nu prea stiu cum se procedeaza. Ma puteti ajuta cum se face acest lucru cei care ati mai facut, si aveti cunostinte destul de bune in engleza?
Iata formularul de completare a domiciliului, e unpic mai complicat deoarece au si niste termeni in engleaza ce nu ii prea inteleg.

Select a shipping address
Enter a new shipping address.
When finished, click the "Continue" button.
Full Name:
Address Line 1:
Address line 2:
City:
State/Province/Region:
ZIP:
Country:
Phone Number: (Learn more)
Optional Delivery Preferences
(What's this?)
Weekend Delivery:
Security Access Code:
Is this address also your billing address (the address that appears on your credit card or bank statement)? Yes No (If not, we'll ask you for it in a moment.)

Aaa si este acest produs eligibil pentru transportul in Romania, dar cu Transport gratuit? http://www.amazon.com/......ref=sr_1_2 ie=UTF8&qid=1418144745&sr=8-2&keywords=i5+processor

Va Multumesc anticipat pentru raspunsuri cel mai bun raspuns are funda.

2 răspunsuri:
| Barzu_Andrei_1993 a răspuns:

Nu recomand sa cumperi de pe amazon. Cel putin eu unul la unele produse am vazut niste ratinguri foarte mici pentru ca ori nu se potriveau descrierii produsului ori nu au primit nimic

| ChickenChaser explică (pentru Barzu_Andrei_1993):

Da dar de pe alte siteuri ori nu au transport gratuit ori nu se trimite catre Romania ori nu gasesc ceea ce am nevoie sau la discount. Deci eu vreau sa iau un procesor i5, si din cate scrie acolo are si discount vreo 20%, are si transport gratuit dar nu stiu daca se si trimite spre Romania si invers. Uite aici un link http://www.amazon.com/gp/product/B00EUUIWZ6/ref=ox_sc_act_title_1? ie=UTF8&psc=1&smid=ATVPDKIKX0DER