| Jessica_6123 a întrebat:

Sall`! am si eu o intrebare... din urmatoarele analize se poate afla daca esti insarcinata?sad hemoleucograma completa, V.S.H, sideremie, glicemie, TGP, examen complet de urina, urocultura+antibiograma...si daca da laboratorul are dreptul sa scrie la rezultatul analizelor pana nu vorbeste cu cel care a facut analizele? help~ va multumesc! :*

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu se poate vedea daca esti insarcinata. Laboratorul va scrie rezultatul si il va inmana persoanei titulare sau unei persoane imputernicite de aceasta.

Abh
| Abh a răspuns:

La examenul sumar de urina nu se depisteaza prezenta HCG-ului, numai daca acesta se cere in mod special, ca analiza separata. Deci, raspunsul e ca din analizele enumerate de tine nu se poate stii daca esti gravida.

| Kylexy a răspuns:

Da poti sa afli daca esti insarcinata.
Acum depinde de laborator.

| Kry_9749 a răspuns:

Da, la examenul de urina... iese daca esti insarcinata. asa functioneaza testele de sarcina. depisteaza o substanta din urina straight face
deci se vede.
bafta straight face:*