| pysi a întrebat:

Sall...Ma dor sinii si nu inteleg dc?! mi s-a spus ca te dor poate ca esti insarcinata, dar mi se intimpla asta ft des... data trecuta am facut si un test de sarcina, dar a esit negativ, ear dupa 2 saptamini mea venit ciclul menstrual.Si dupa 2 saptamini ce e finit au inceput din nou durerile. oare ce se intimpla cu organis.meu? E corecct ca sinii te dor doar cind esti insarcina? ma ajuta cineva!?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este vorba de sindromul premenstrual!
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat
| Alina_5575 a răspuns:

Pe mine ma dor sanii [foarte tare] inainte de imi veni menstruatia... Durerile astea ale tale pot fi din acelasi motiv sau se dezvolta

| Mihaela24 a răspuns:

Nu e neaparat sa fii insarcinata ca sa te doara sanii.
Vorbeste cu mama ta si mergi la un control.Totusi,daca nu faci asta, fa un test:timp de 2 luni, inainte de fiecare menstruatie, controleaza-ti tu singura sanii. Daca te dor numai in perioada menstruatiei, nu e nimic de speriat; astea sunt simptomele.