| Dragos199610 a întrebat:

Sall.nu stiu ce sa fac. vorbesc k doua fete foarte dragute pe mess si sunt din satele vecine. daca ar fi dupa mine leas alege pe amandoua dar din pacate nu pot.cand vreau sa ii cer prietenia uneia intervine cealalta si imi da mintile peste cap. ce sa fac?

6 răspunsuri:
| ghiCIne a răspuns:

Nu astepta sa se ataseze prea mult de tine, ca mai apoi sa le faci sa sufere, ma rog,. pe una din ele.
Dar n-ai iesit niciodata cu vreuna din cele doua?
Asta te-ar mai ajuta sa-ti clarifici sentimentele. Scoate-le, pe rand, la un suc si vei vedea ce aveti in comun.
Dupa ce vei alege, ar fi de preferat sa te distantezi de cealalta. Ori una, ori niciuna.
Bafta!

| RazvanGeorge a răspuns:

Alege-o pe cea cu care te intelegi cel mai bine, cu aceea vei avea sanse mai mari. Mult succes si bafta in viata!

| flbogdan a răspuns:

Prietene nu te grabi, analizeaza situatia cat mai amanuntit si dupa un timp o sa vezi caci una este cu mult mai presus decat cealalta si atunci alegi.Nu e de ajuns sa fie foarte draguta.Bafta.

| anonima01 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa iti sculti inima si sa iei o decizie cat mai repede, asa nu o sa fie prea mult de suferit pentru cea pe care nu o alegi.App. vezi ca s-ar putea sa nu te mai astepte prea mult fetele si o sa ramai fara niciuna. Oricum succes!

| raluka20 a răspuns:

Stii cum e vorba aia... "cand alergi dupa 2 iepuri, nu mai prinzi niciunul" asa ca alege pe una din ele daca de amandoua iti place la fel de mult big grin

| Ilonaaia a răspuns:

Gandeste-te pe care ai placut-o prima, si apoi aleage-o pe a 2a...pentru ca daca ti-ar fi placut prima suficient, nu putea sa mai fie vorba de o a 2a...