| anonim_4396 a întrebat:

Am de ales intre doua fete, una trece in clasa a 11-a si una a 10-a, sunt dragute amandoua, numai ca una vine de depsrte sta doar vara si cealalta sta in oras cu mine. Mie mai mult imi place de aia care vine din alta parte a tarii, e draguta dar, nu va tine mult asa ca... ma rog. Si, am momente cand spun ca nu vreau nici una. Din septembrie nu am mai avut o prietena si am refuzat cateva fete dragute. Nu stiu, simt ca nu sunt in stare, ma gandesc ca poate o ranesc si nici prieteni nu mai ramanem. E ciudat.

2 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Nu poti sa faci dragoste cu teama ca maine nu o sa mai fie. Vorbeste cu amandoua, fara sa te combini cu una mai intai, apoi vezi cum se misca lucrurile, spre cine tragi tu mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Daca iubesti doua persoane, alege-o pe a doua. Daca o iubeai cu adevarat pe prima, nu te indragosteai de a doua." -Johnny Depp.