| anonim_4396 a întrebat:

Sall tpu..am 14 ani si un foarte bun prieten de-al meu mi-a zis daca vreau sa fim impreuna din nou...saracut e innebunit dupa mine e a treia oara cand imi spune si odata i-am spus DA dar dupa 2 zile m-am razgandit si a fost foarte suparat dar i-a trecut...nustiu ce sa fac si mie imi place de el dar mi-e frica ca o sa ma razgandesc din nou si nu vreau sa-l fac sa sufere a spus ca ma iubeste dar eu nu-l iubesc doar tin la el ca la un prieten ce sa fac sa-i spun da?

Răspuns Câştigător
| Barbiiiiie a răspuns:

Daca nu il iubesti, mai bine nu te mai complici deloc, nu poti iubi cu forta o persoană, mi se pare penibil.Eu zic sa ii spun intr un mod sa nu il superi de ex : Scuze dar deocamdata nu vreau o relatie, poate mai tarziu..Eu asa le zic baietilor intr un mod in care sa nu ii jignesc.
Poti sa ii spui si tu la fel, ramaneti doar amici, mai tarziu poate iubiti, cine stie. dar nu te băga intr o relatie "iubind cu sîla"
Sper ca te am ajutat:*

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Spune-i ca doar ti la el ca la un amic si ca nu l iubesti, cu timpul isi va da seama si el de asta

| makeitreal a răspuns:

Ai zis ca iti place de el, apoi ai zis ca iti este doar un prieten. Nici tu nu sti ce simti. Daca chair vrei sa "scapi" de el trebuie sa ii spui clar si sa nu ii mai dai de inteles ca se mai poate intampla ceva intre voi. Si sa nu uiti sa ii spui ca vreti ca prietenia dintre voi totusi sa reziste.

| Ingerashmicutz a răspuns:

Dakha nu ti khu adevarath lha elh si spuih dah elh o sha sufereh mult dupha khe thu the razgandesthi

| cipailina a răspuns (pentru Ingerashmicutz):

Doamne fata invata sa scrii corect in romana. Daca adaugi ''h'' in fiecare cuvant te face sa pari mai smechera. Ce pitipoanca...