| Andreiu68 a întrebat:

Sunt indragostit de o fata la nebunie. Anul trecut in luna septembrie i-am spus ca vreau sa fiu impreuna cu ea, dar fata m-a refuzat din motive banale( ca ii sunt ca un frate,suntem din acelasi cartier, ne cunoastem de mici ). Eu tot indragostit de ea am ramas. Eu sunt si timid si imi este frica sa ii spun, ca ma refuza iarsi si vreau sa ii ma spun odata ca vreau o relatie cu ea. Oare se mai merita sa ii spun avand in vedere ca m-a refuzat odata? Fata mai iesa prin cartier ocazional si mai sta cu grupul meu de prieteni.Ieri fata a iesit afara cu grupul meu,si ea statea pe banca,hop si eu langa ea,la misto cautam anturaj ca sa vorbeasca cu mine,mai puneam capul pe umarul ei,ii mai spuneamca o iubesc,si ea imi spunea ca ma iubeste,dar dupa spunea :,,Te iubesc,ca prieten." Si la un momentdat un prieten din grup i-a spus fetei: Daca tot spui ca il iubesti de ce nu faceti voi o relatie?,iar fata spunea ca :,, Nu il iubesc, il iubesc ca prieten, nu vreau cu el relatie." Friendzone clar

5 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Lasa-o balta. Ea nu poate sa vada adevarata ta valoare. Nu vrea sa aiba o relatie cu tine, sa te pastreze langa ea ca un iubit. Ia-ti gandul de la ea, o sa intalnesti alte fete care o sa fie dispuse sa iti ofere mult mai mult decat ''o simpla prietenie''.

| LoveSleep a răspuns:

Freendzone. Gata, ești prins în lanțuri. Renunță.

| NameHarris a răspuns:

Daca isi dorea ceva cu tine vrea de prima data, fata nu te place straight face)

| dorin1995 a răspuns:

... Frate nu te iubeste. si poate nici odata nu o sa ai o relatie cu ea. ori e proasta de bubuie. si nu cauta omul potrivitwinking

| Iana1406 a răspuns:

Naspa cu friendzonul..si eu am bagat baietii in el =]] las' ca iti trece...

Un sfat... daca va vrea sa fiti impreuna refuza tu... odata refuzat, dd mai multe ori te iubesc, ca prieten, e normal ca daca o sa vrea o relatie cu tine isi va bate joc.