| liviu9898 a întrebat:

Am 16 ani si imi place de o fata de la mine din clasa.Din cate am observat si ei ii place de mine, dar nu prea stiu cum sa fac sa ma "combin" cu ea.Intotdeauna cand am dorit sa incerc,nu am putut, deoarece nu am avut destul curaj.Cum fac sa intru in discutie cu ea "fara sa dau gres" si despre ce sa vorbesc?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca nu esti exagerat de timid o abordezi direct si ii esplici sentimentele tale fatade ea.In cazul ca nu indraznesti sa i-o spui direct atunci printr-un mijloc de comunicare: facebook, messinger, skype, scrisorica/biletel. Temele de abordat pot fi din problemelor scolare sau din domeniul activitatilor extrascolare cum ar fi :cel al muzicii, sportului, filme, seriale.

| neutrino a răspuns:

Daca ai aceasta frica, inseamna ca nu esti pregatit pentru o relatie. Sper ca nu te astepti sa vina fata la tine, sa-ti sara in brate, spunandu-ti cat esti de frumos si de inteligent, dupa care sa te si pupe.

| Emilian65 a răspuns:

Lasa timiditatea la o parte si fa-ti curaj si spune-i ca o iubesti mult.

| SkyPilot a răspuns:

Incearca sa o conduci acasa. Vorbiti despre ce stii ca ii place, sau despre scoala. De acolo discutia va aluneca natural catre altceva. Nu e o idee buna sa ii faci declaratii de la inceput. Fa-i complimente sincere, dar le introduci unul cate unul, nu o bombardezi.

| frostxtq a răspuns:

Sfatul meu este sa vorbesti frumos cu ea, sa fii politicos, amabil, daca conduci acasa fii cat de grijuliu se poate, responsabil, invit-o undeva la un ceai/suc si treptat spune-i ca ai inceput sa simti anumite lucruri mai intense pentru ea.

| Copelea_Emi_1978 a răspuns:

Am si eu o problema asemanatoare daca crezi ca esti pregatit de o relatie vb cu ea pe facebook, pe skype, pe Whats App...