| LoveReallyHurts a întrebat:

Am o mare problema in viata mea si va rog frumos sa ma ajutati cu sfaturile voastre!
Eu fac basket si imi place de un tip mai mare de la antrenament. Mai demult era OK, in sensul ca eram destul de apropiati. Pana cand a venit o fata noua (de aceeasi varsta cu el) si de atunci el e mult mai distant fata de mine, adica nu ma prea baga in seama. In schimb e foarte apropiat de ea! Mereu merg pe jos impreuna si toate alea. Ea spune ca nu sunt impreuna, si sunt sigura de asta, dar ea tot vrea sa scoata ca el o place si tot asa... Si el continua sa ma ignore, cu toate ca si-a cam dat seama ca il plac. Si continua sa o ia pe ea in echipa lui si foarte rar ma ia si pe mine.
Nu mai suport sa ii vad impreuna! Il IUBESC si chiar nu ma simt in stare sa suport alt refuz. Adica ultima oara cand am suferit unul, mereu ma zgariam pe maini si nu vorbeam cu nimeni... Mi-e frica sa nu se intample si de data asta la fel...
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| AR1373 a răspuns:

Nu poti obliga pe nimeni sa te iubeasca.
Dar ai putea sa il intrebi daca vrea sa mergeti la un film impreuna sau la o ciocolata calda.
Daca vezi ca nu iasa nimic renunta.E mai bine asa decat sa te uiti la el sarutandu-se cu alta fata.
Bafta! happy
P.S. Sper sa o rezolvati cu bine.

| LoveReallyHurts explică (pentru AR1373):

Multumesc frumos! Voi incerca sa ma apropii mai mult de el! :*

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu poti obliga omul sa fie cu tine multumeste-te ca esti in viata, daca nu e interesat de tine o place pe ea sau poate nu are chef sa fie cu nimeni acum si voi 2 stati dupa el ca la concurs sa vada cine castiga. El trebuie sa aleaga cu cine ramane nu trebuie fortat de nimeni si de nimic.

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Tipul a iesit din friend zone tocmai de aceea te simti asa.
Na, ce sa zic.O place pe cealalta fata.
Am o presimtire ca o sa se trezeasca cu ''buza umblata'' si tot la tine o sa vina.

| LoveReallyHurts explică (pentru MandrilaVasileRadu):

Sper sa se intample asa big grin Multumesc de raspuns!

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru LoveReallyHurts):

O sa se intample ai sa vezi.Cu placere happy