| ForCast a întrebat:

Am o problema intima am fimoza si nu stiu ce sa fac, nu stiu cat de grav e
Am 13 ani ..practic de cand m-am nascut am avut problema asta maicamea mi-a zis ca m'a mai dus odata la un medic ca sa'mi rezolve problema dar nu s-a rezolvat deloc.
Acum sunt ingrijorat pentru ca, cand vreau sa fac si eu niste treburi. pielita nu coboara delocstraight face adica parca e lipita. daca incerc sa fortez ma ustura si ma doare ingrozitorcrying
Ce sa facstraight face?
Pentruca va veni vremea cand va trebui sa-mi incep si eu treburile mai sunt vreo 3 anistraight face si vreau sa-mi rezolv problema pana atunci
Alta posibilitate in afara de operatie exista? pls

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În cazul în care, într-adevăr, este vorba de fimoză, atunci - în majoritatea cazurilor ( depinde de gravitatea afecţiunii, gradul acesteia ) - NU se pot întreţine relaţii sexuale ( în mod normal )!

Şi, NU se forţează decalotarea glandului deoarece există riscul unor complicaţii : parafimoză ( foarte GRAVĂ )!

Vezi detalii la linkul :
http://www.contraboli.ro/fimoza-cauze-simptome-diagnostic-tratament/

http://paveladrianionel.medlive.ro/2012/03/10/fimoza/

http://www.romedic.ro/fimoza-si-parafimoza

Cel mai indicat este un control la medicul specialist UROLOG, pentru confirmarea diagnosticului şi tratamentul adecvat.

În general, se prescriu diverse creme!

Evident, ÎNTÂI mergi la medicul de familie pentru ca să-ţi dea Trimitere la urologie.

Toate cele bune.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Vorba lunga saracia omului", mergi prietene la un medic si se vor rezolva toate neplacerile tale

| Anonimusxxxxx a răspuns:

Buna :-).
Du.te la un medic urolog, unde iti va prescrie un tratament special, in functie de gravitate. In max 5 luni iti trece daca te
tii de tratament kiss.