| BunaZiuaMerio a întrebat:

Salut tpu.Am 13 ani aproape si cred ca am o problema la penis.In stare flasca la de calotare glandul iese destul de mult si usor, doar ca intr-o parte preputul e lipit de gland.O portiune de 3mm.Va zic ca NU este ata.E pe partea opusa a glandului locul in care s-a lipit.In fine.

In stare erecta iese capul usor dar nu iese tot. Poate sa iasa mai mult doar ca nu vreau sa fortez.

Credeti ca e vorba de o Fimoza sau ceva? Adica glandul iese si urinez fara probleme.Nu ma ustura deloc.

Poate fi din cauza smegmei? Ca la piele e alba in locul in care e lipita.Ca si cum ar fi smegma intre preput si gland in zona lipita.

Sa vorbesc cu tata ca poate stie ce sa faca sau sa merg cu mama la doctor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toata pielea aia, e lipita, la inceput, cand esti copil. Normal, aia de dezlipeste la primul tau contact sexual. La fel si decalotarea. Dar daca ai decalotat-o singur, atunci cu timpul se va dezlipi si particica aia. Daca fortezi, doare. Si iti mai curge si sange.
Cel putin tin minte, vag asa, ca eram f mic.

| BunaZiuaMerio explică (pentru anonim_4396):

Pai ideea e ca o decalotez de mai multe ori pe zi.Cam de fiecare data cand merg la baie.Si nu stiu daca sa merg la urolog sau sa o decalotez pana se dezlipeste.

1 răspuns: