| Darius45633 a întrebat:

Sall TPU, am o problema mare, acum când mă masturbez ejaculez foarte repede, după 20 de secunde maxim pot zice, am 14 ani.Ce as putea face că sa dureze mai mult timp? măcar un minut. Vreau un răspuns de la cineva in cunoștință de cauză.Pls, repede.Dau funda

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Ar trebui sa las sa raspunda cineva competent, cum ceri, un masturbator asiduu, dar hai. Observ ca masturbarea e ceva foarte serios pentru tine, poate uiti ca e doar un inlocuitor provizoriu al sexului. Vrei sa te cantonezi in masturbare pentru toata viata, si sa renunti la perspectiva unei vieti sexuale reale? Explicatie tehnica ejacularii tale rapide: mana este un organ pe care creierul il controleaza foarte bine, spre deosebire de vagin, si atunci creierul, primind si informatii directe de la penis, (ceea ce vaginul femeii nu poate primi, caci nu e legat prin sistemul nervos de creierul tau), da mainii comenzi din ce in ce mai eficiente, iar aceasta eficienta scade timpul necesar ejacularii, in functie de orqanism si timpul dedicat, chiar pana la 20 de secunde. Deasemenea, suprafata mainii e tare, rigida, actioneaza altfel asupra penisului decat vaginul. Ai acum date destule cu care sa lucrezi.

| Darius45633 explică (pentru minrest):

Ms.Intr-un fel parca răspunsul tău m-a trezit la realitate și a trezit o mica dorința de a renunța la asta.

| minrest a răspuns (pentru Darius45633):

Nu iti recomand sa incerci sa renunti la masturbare. E nevoie de un mijloc de a elibera tensiunea sexuala care se acumuleaza. Nici nu este fezabil sa te lasi, pentru ca dorinta sexuala nesatisfacuta nu dispare. In plus, masturbarea este o placere, modesta pe langa sex, e drept, dar orice placere nu e de lepadat. Ce trebuie sa faci este sa nu ii dai prea multa importanta masturbarii, sa nu te concentrezi asupra ei. Succes.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E ceva normal in timp va dura mai mult

| Otto19 a răspuns:

Esti abia la inceput, cu timpul o sa dureze mai mult, si nu te mai excita asa tare, ramai stapan pe situatie, in timp o sa dureze mult mai mult, asa ca nu iti fa griji ai abia 14 ani asa ca. ho pe ei campionule