| OanaRalucaPorumb a întrebat:

Am si eu o intrebare :
Pentru o fata mai timida (e vorba despre cea mai buna prietena a mea ), cum ar putea sa ii spuna unui baiat ca il place?

P.S. : Am incercat sa vorbesc eu cu el - nu sunt deloc timida - si mi-a spus ca daca il place cu adevarat sa vorbeasca personal cu el despre asta
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| SunnyDay88 a răspuns:

E un bou!
daca ea si-a facut remarcata prezenta in viata lui si el nu face nimic ca sa o abordeze, atunci nu merita!

doar nu o sa se duca sa se roage de el sa o accepte. o va accepta intr-un final, dar fiind dezinteresat si invatat ca fata sa alerge dupa el o sa-si bata joc de ea si nu o sa faca nimic ca relatia sa fie una constructiva pentru ei.

nu te baga in viata altuia. nu e datoria ta sa ii fixezi ei viata. cel mai bine o lasi pe ea! ea stie cel mai bine ce are de facut si nu e normal ca fetele sa alerge dupa baieti! de cand lumea si pamantul barbatii au avut vanatoria in sange (cand au fost interesati sa vaneze ).

6 răspunsuri:
| BonneLess a răspuns:

Pai, daca tu ai avut curajul sa vorbesti cu el nu ai nevoie de ajutorul nostru.

| OanaRalucaPorumb explică:

Vrea sa vorbeasca ea personal cu el.

| BonneLess a răspuns (pentru OanaRalucaPorumb):

Daca e timida spune-i lui sa inceapa o discutie, nu cred ca poti schimba un om de a nu fi timid.

| Iubibilăă a răspuns:

Sunt de aceeasi parere cu SunnyDay88.
Este un bou?
Pa, pa.

| SunnyDay88 a răspuns:

Dar tu "geniule " cum de iti permiti sa vorbesti asa? dar banuiesc ca esti asemeni specimenului in cauza, numai unul ca el ii poate lua apararea.
si daca nu stiai educatia, respectul si bunul simt se acumuleaza pana in 7 ani.de fapt de unde sa stii?! ai trebui sai- ai ca sa stii!

ps: nu te stresa ca n-am de gand sa te mai bag in seama, vad ca duci o puternica lipsa de atentie, dar eu nu-s mama ta ca sa ti-o ofer, asa ca fa pasi!

| Cristiann25 a răspuns (pentru SunnyDay88):

Aoleu ai auzit si tu "cei 7 ani de acasa" si acum imi spui mie aici?! Cand o sa faci tu ce am facut eu pana acum atunci sa comentez.Nu duc lipsa de atentie dar tocmai de aia ma enervez pentru ca esti o "intelingenta"."Fa pasi" ce replica e asta? Sigur esti tu cea din avatar si nu ai cumva vreo 14-15 ani?!