| bitzi a întrebat:

Sunt foarte timida si chiar as vrea sa nu mai fiu pentru ca vad ca pierd multe prin asta.As vrea sa-i spun baiatului pe care il plac ce simt pentru el dar pe langa ca mi-e rusine, mie si teama de reactia lui desi am aflat ca si el ma simpatizeaza.De fapt, chiar nu stiu ce sa mai cred...prietena mea cea mai buna a vb cu el(baiatul de care imi place) pe facebook si ei i-a zis ca ma simpatiseaza, ca sunt fff de treaba, intelegatoare, ca se intelege bine cu mine, ca n-ar putea sa spuna niciodata ceva de rau de mine sau sa-si bata joc, ca suunt draguta si prietena mea a zis catre el ca ne-ar sta bine impreuna si el a zis ca poate am sa vorbesc cu ea despre asta si de atunci de cand a vorbit cu ea nu mai zice nimic catre mine si azi pe holul liceului s-a uitat mult la mine(clasele noastre fiind una la alta) si apropo si mie mi-a zis mai demult ca a avut o singura prietena si mi-a zis ca ii place sa vorbeasca cu mine si ca intra pe mess numai ca sa vorbeasca cu mine.Eu n-as putea crede ca ceea ce a vb cu pritena mea este la vrajeala deoarece este un baiat difeirt de ceilalti(adica n-ar putea sa omoare nici o musca)este un baiat cuminte.Incerc sa ma obisnuiesc cu ideea ca este timid dar totusi nu stiu ce sa mai cred. Voi ce credeti?
:*:*:*:* SI mai vreau sa-mi ziceti ce sa fac ca sa intru in vorba cu el(ceva subiecte de vorba) si ce sa fac ca sa-mi inving timiditatea.multumesc mult:X:X:X

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa fi directa cu el! Potae is el te place, dar n-are curajul sa-ti spuna asta. Uita-te la tine ce frumoasa esti, vorbesc serios! Orice baiat ar fi norocos cu tine. Tu fi incerzatoare si fi primul pas daca iti doresti asa de mult sa fi cu el. Daca ti-a zis el personal pe mess ca ii place sa stea cu tine si intra pe mess numai pentru tine ( sa nu mai spunem ca ti-a facut un,, altar" in fata prietenei tale pe FB ) atunci ai 99% sanse de reusita. Mereu exista acel 1% dar crede-ma.nu va fi cazul tau! Imi dai te rog mult fundita?

2 răspunsuri:
| DanielJackson a răspuns:

Deci eu nu vreau fundita! deci din cele spuse de tine e ca povestea a doua picaturi de apa,va cunoasteti,vorbiti,va simpatizati. parerea mea e ca aveti mari sanse de o relatie mai mult decat prietenie. eu de exemplu,i-am spus direct,,uite,esti draguta imi place de tine"deci ai o singura incercare,fie castigi fie pierzi. nu prea ai nimic de pierdut,iar din cele spuse de tine ai mari sanse de reusita. eu stiu cazuri ca al tau,dar ea nu a spus nimic,si intre timp lui i-a spus alta ca-l place,deci ea a vazut ca l-a pierdut,dar dupa o vreme relatia lui cu cealalta n-a mers, si uite asa s-a pierdut ceva frumos pentru ca ea a fost timida. deci pune-te pe fapte, sa nu regreti mai tarziu. Bafta!

| Sclipiciosu a răspuns:

Poi trebuie sa-i spui clar ce simti incercarea moarte nu are! Asa ca incearca daca a zis ca te simpatizeaza totusi incearca... uitate sa nu fie cu cineva (daca e cazu).
Deci repet spune-i ce simti!
Funda?