| OnlyTheScript a întrebat:

Este vorba de un baiat. Eu as vrea sa nu mai par atat de timida in fata lui deoarece el crede ca sunt suparata si nu vreau sa creada asta. In plus niciunui baiat nu ii place o fata timida care sa nu vorbeasca mai deloc. Am nevoie de niste sfaturi..cum sa fac ca sa nu mai fiu timida in fata lui? ( de exemplu am incercat sa imi imaginez ca el nu este "persoana lui" ci un coleg din clasa mea de care nu mi-e rusine).

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Pai nu mai fi asa de timida, zambeste-i macar sa vada ca nu esti suparata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Nu mai fi aşa de timidă,că nu te mănâncă nimeni,încearcă să zâmbeşti mai des, ia taurul de coarne şi socializează cu el, altfel îi vei pierde, cine ştie ce va crede şi...
îşi va îndrepta spre alta, opusul tău.
Te pup!

| Klaryssa a răspuns:

Daca esti timida incearca sa ii zambesti, sa ii faci clar ca esti timida si va veni el la tine. Si apropo, nu e rau sa fii timida, uneori e un avantajwinking

| vedetamuziciiana a răspuns:

Buna! Pai, ai putea sa iti faci curaj prima data sa il intrebi ce faci si tot asa pana cand ajungeti la discutii`mai intime. Ai mai putea sa te imprietenesti cu alt prieten de al lui, sau cu o prietena, in special bff..Si sa iesiti in grup de mai multe ori pana ce te apropi de el. happy Ai putea sa faci ce ai scris tu, sa iti imaginezi ca nu e el. Sper ca te-am ajutat big hug. Funda? :X