| 5Card a întrebat:

Imi place o fata numita Larisa care e din clasa mea si sta langa banca mea. Nu stiu cum sa-i spun ca o plac deoarece daca ea nu ma palce ma voi simti ca un idiot ca am zis asta.Eu cred ca ma place deoarece rade la glumele mele, sta mai spre mine. Am un coleg in clasa care e un taranoi care se crede destept dar e prost bata.Azi a venit in partea cealalta a Larisei si se juca la ea pe telefon si la un moment dat a vrut sa o sarute pe obraz. Cand am vazut asta imi vinea sai rup capul in doua. Deci cam asta e problema mea. Sper ca ma puteti ajuta.

Răspuns Câştigător
| ioana21S a răspuns:

Buna....hmm dragostea asta happy
Daca as fi in locul tau logic si mie mi-ar fi rusine si m-as simti extrem de prost in fata ei cand ia-si spune ca o plac.Deci... nu ii spune verde in fata, fi asa mai misterios.Surprinde-o printr-un gest placut(o invitatie la film, invit_o in oras... ceva acolo)isi va da seama ca o placi si tu fiind copil destept vei observa ce fel de comportament abordeaza fata de tine si de acolo deduci tot.Atunci ii spui ca o placi si chesti de genu'.Ai rabdare cu ea. Nu o presa cu dragostea asta.o sa vina de la sine. Bafta!

| 5Card explică (pentru ioana21S):

Da, mersi mult am incercat ce ai zis tu dar nu la un film ci am invitat-o la Zilele Beiusului, ieri. Si i-am fazut comportamentul ei adica zambea se uita la mine si la un moment dat mi-a zis: " Vrei sa fii cu mine? ". Mi s-a oprit inima, era sa fac atac de cord laughing cu abia am reusit sa zic : "Da happy ". Asa ca iti multumesc fostre mult.Am mai pus eu intrebari de genu asta pe alte siteuri dar niciunul nu ajungea la subiect "Se invartea ca cainele in jurul cozii" laughing. Ms inca o data. FUNDA!

| ioana21S a răspuns (pentru 5Card):

Placerea e de partea mea! Ma bucur ca te-am ajutat! Bafta in continuare!

| 5Card explică (pentru ioana21S):

Mersi xD

| 5Card explică (pentru ioana21S):

Ne distram foarte mult impreuna mai ales in pauze mai iesim afara iar cand se termina orele mergem in parc si ne tinem de mana.

| 5Card explică (pentru 5Card):

Acum imi pare foarte ciudat ca inainte visam ca o sa fac asta dar nici prin cap numi trecea ca o sa devina realitate.

| 5Card explică (pentru 5Card):

Si cum sa o iau? adica pana ajungem sa ne sarutam?

| 5Card explică (pentru 5Card):

As vrea tare mult caci doar in vise se mai intampla happy

| ioana21S a răspuns (pentru 5Card):

Buna
Scuze ca a durat asa mult pana am raspuns, dar nu prea intru eu pe aici, in fine.Deci treaba sta in felul urmator. Daca pana acum nu ai sarutao, uite o parere si cum cred eu ca ar trebui facut.In primul rad aveti nevoie de intimitate, adica poate daca o inviti in parc o sa ii fie rusine sa te pupe ca cica "ne vede lumea". Invit o de exemplu seara la o plimbare pe undeva mai retras...Va asezati pe o bancuta, chesti de genu'.In al doilea rand joaca-te usor cu o suvita din parul ei, atingei gatul finut, creeaza atmosfera pentru acel sarut mult visat.Nu te impinge pe ea sa o saruti, nu fi brutal cu ea.Usor,finut,elegant.Daca vrei sa fi mai smecher furai un pupic de exemplu cand o conduci acasa sau fa-o pe ea sa te pupe/sarute...de exemplu fai o favoare un gest frumos si acolo bagi o fraza : " eu ce primesc?" Cand simtiti amandoi aceasta nevoie o sa vina de la sine.Doar nu o bruscalaughing)) Si daca nu iese din prima nu va speriati,amuzati-va de acel moment haios. Macar tu incearca sa treci peste moment penibil spune-i ca ai remarcat ce ochi frumosi are(nu stiu ceva acolo).In concluzie draga fi tu insuti,lasa sa vina lucrurile de la sine. Stiu! iti doresti multe de la ea, dar nu o presa, ai rabdare, fi calm, bland.O sa vezi ca toate vin de la sine.

| 5Card explică (pentru ioana21S):

Scz ca raspuns si eu asa tarziu si eu fac la fel, nu prea intru...in fine; am citit ce ai scris si cred ca ai dreptate; voi incerca deseara in parc. Ms mult happy

10 răspunsuri:
| 5Card explică:

Ca tare mult as vrea sa o sarut. in vise totul parea real dar acum in realitate o sami para si mai adevarat.