| TotEu1993 a întrebat:

Revin cu intrebarea: Imi place foarte mult de o colega de-a mea mai bine zis din clasa a 9 iar acum suntem in clasa a 11 a, ne intelegem super bine, suntem ca doi frati, vorbesc cu ea orce, apsolut orce.Ne dam sfaturi unul altuia la greu.Acum un an am avut intentia de a ma combina cu ea, dar inainte sa vorbesc eu cu ea, a spus ca nu va sta cu nici un baiat de la noi din clasa.Eu mai sper ca poate odata voi reusii sa fiu cu ea.Ne intelegem foarte bine. Ce zice. ti merita sa incerc sa stau cu ea? tin sa mentionez ca ceilalti baieti din clasa tot fac misto de mine ca mai mereu sunt cu ea in brate, facem poze etc.Ieri un coleg a intrebat-o fara sa il pun eu prin sms. daca ma place ca a vazut ca ne intelegem prea bine si ea a zis ca ma place mult mult mult ca un coleg si un prieten foarte bun. Tin sa spun ca ea are acum un prieten dar nu il palce si nu stie ce sa faca.Mai nou a mai aparut si un fost prieten azi si ala tot se roaga de ea sa se impace cu el. Voi ce spuneti? Astept raspunsuri sincere si cu argumentare

Răspuns Câştigător
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Vorbeşte cu ea.Acum este confuză şi se poate arunca în braţele primului venit, din nevoia de consolare.Fii tu cel de care are nevoie acum.Arată-i că îţi pasă de ea.Fii tu băiatul pe care îl doreşte lângă ea.Nu mai pierde timpul, că o poţi pierde şi pe ea. Pune piciorul în prag şi spune-i ce simţi.Tu decizi ce vei face.Eu doar vin cu o părere din exterior.Dar îţi vorbesc din proprie experienţă.

3 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

In aceiasi situatie sunt si eu.
Cel mai bun prieten al meu este coleg de grupa cu mine la facultate.
Suntem prieteni de 2 ani. El pentru mine e ca un fel de baiat gay. Adica, vorbesc cu el ca si cand pe el nu l-ar atrage femeile. Cel putin in mintea mea nu-l vad un posibil iubit, niciodata.

El e indragostit de mine demult si stiu asta...dar ma fac ca nu vad.
Nu vreau sa-mi stric prietenia cu el si nici nu ma atrage ca barbat, asa ca nu o sa fiu altceva decat prietena lui cea mai buna, niciodata.

| Tiberius a răspuns:

Niciodata n-am sa pricep femeile nehotarate. Ori esti cu unu si te intelegi cu el. Ori ii dai jet si iesi cu altu.

| raluciii a răspuns:

Pai la prima intrebare eu zic sa ai curajul sa ii spui ca iti place de ea
nu cred ca te v-a refuza
dar cat mai repede pentru ca dupa cate zici tu are vreo cativa pretendenti si sa nu ti-o i-a inainte
oricum nu crd ca te v-a refuza

stii cum se sp e un inceput pentru toatehappy