| Dixiine a întrebat:

Hello TPU! Sunt intr-o mare "dilema" ca sa zic asa. Imi place de un coleg de clasa de mult timp, nu sunt indragostita de el, doar imi place si atat.De cand am avut o provocare sa il sarut, atunci am inceput sa tin la el.Problema e ca are prietena, dar din cate vad nu prea il intereseaza treaba asta. nu prea mai tine la ea.Ne intelegem super.Mereu cand ne vedem ne imbratisam, sau ne pupam pe obraz. Daca l-as intreba daca vrea sa fim impreuna ar accepta, pentru ca si el tine la mine, si ca prieteni si ca, colegi. Intrebarea pentru voi este, cum as putea sa ma apropii mai mult de el? Ne vedem cam rar, deoarece pe afara stam pe strazi diferite. Acus incepe scoala si o sa il vad, si nu stiu cum sa reactionez. Tin la el si vreau sa il aduc mai aproape de mine. cum sa procedez?

Răspuns Câştigător
| ioanaaa1998 a răspuns:

Eu zic mai intai sa te asiguri ca nu mai este cu fata respectiva. Ca sa te apropi de el incearca sa ii devii(daca nu esti deja) cea mai buna prietena. Dupa aceea ii poti marturisi sentimentele. Sper ca te-am ajutat!

6 răspunsuri:
| CrazyTeenager a răspuns:

Doar spune-i happy.

| neutrino a răspuns:

Asteapta scoala si ai sa vezi si cam ce doreste el.

| Chriistos a răspuns:

Daca totul o sa fie la fel dupa primele doua saptamani de scoala, spune-i ceea ce simti. Dar aici depinde si de persoana, poate el vede in tine o prietena foarte buna, deci ai grija. Succes!

| r3ally a răspuns:

Nu il pune sa renunte la prietena lui... Lasa-l pe el sa decida cu cine vrea sa ramana. Si in nici un caz nu accepta sa fii "a doua" iubita spunand ca sa astepti putin ca dupa ce se desparte de cealalta o sa fie cu tine...

| Adrian9019 a răspuns:

Draga domnisoara, mai bine ti-ai vedea matale de scoala si ai lasa baietii si aventurile astea amoroase la 13 - 14, si ca raspuns la intrebarea ta, Numai panaramele se combina cu baieti care deja au iubite.Gandestete bine inainte sa faci urmatoare mutare.

| Dixiine explică:

Am aflat ieri ca el nu mai e cu ea impreuna de mult timp.