| TotEu1993 a întrebat:

Imi place foarte mult de o colega de-a mea mai bine zis din clasa a 9 iar acum suntem in clasa a 11 a, ne intelegem super bine, suntem ca doi frati, vorbesc cu ea orce, apsolut orce.Ne dam sfaturi unul altuia la greu.Acum un an am avut intentia de a ma combina cu ea, dar inainte sa vorbesc eu cu ea, a spus ca nu va sta cu nici un baiat de la noi din clasa.Eu mai sper ca poate odata voi reusii sa fiu cu ea.Ne intelegem foarte bine. Ce zice. ti merita sa incerc sa stau cu ea? tin sa mentionez ca ceilalti baieti din clasa tot fac misto de mine ca mai mereu sunt cu ea in brate, facem poze etc.Astept raspunsuri sincere si cu argumentare

Răspuns Câştigător
| ecristinamc a răspuns:

Merita sa incerci.Ce ai avea de pierdut?batting eyelashes
Daca si ceilalti au observat ca sunteti aproapiati, ce mai conteaza acum ca aveti o relatie?happy
Intreab-o.
Prima data ii va fi greu pentru ca nu vrea sa strice prietenia voastra doar ca...o sa accepte.
De 2 ani cred ca deja si ea simte ceva aparte pentru tine si are un loc in inima ei doar al tauwinking

6 răspunsuri:
| andrada a răspuns:

Buna!
Eu zic sa ii spui intr-o zi cand sunteti doar voi doi tot ce simti pentru ea. Nu vad dc sa nu fiti impreuna cand va intelegeti asa bine. Si atunci cand a zis ca nu va fi cu niciun baiat din cls poate au zis colegele de vreun coleg deal tau ceva gen ''m-a impins prostu' ala'' si alta o fi zis ''pai da toti sunt prosti''
si atunci ca sa se bage si ea o fi zis ca nu o sa fie cu niciun baiat dar precis a zis-o asa, doar ca sa se bage in vb nu ca intr-adevar asa ar fi. Vreau sa zic ca poate si ea te place dar ii e rusine sa-ti spuna,+ ca atunci cand doua persoane petrec mult timp una cu cealalta incep sa se placa reciproc. De fapt eu crec 85 % ca te place dar poate asteapta sa faci u primul' pas. Du-te la ea si fi mai cu tupeu, daca vei astepta sa vina ea si sati cada in brate... atunci va mai dura ceva timp. Daca isi petrece asa mult timp cu tine inseamna ca esti pe gustul ei, incearca macar sa-i spui ce simti.
Succes;*

| Danutz99_3470 a răspuns:

Eu zic sa actionezi, am avut 2 incercari din astea. prima asemanatoare, dar am esuat din cauza ca nu stiam cum sa o fac.am facut prostii+ ca mai era proaspat despartita cu prietenu meu.,dar a doua tot asa imi zicea ca nu vrea cu colegi de clasa(de fapt pariasem cu un coleg care primul o saruta, dar ea nu stia)deci vorbeam cu ea, era totul ok... dar cand am trecut la actiune a inceput sa-mi zica ca nu vrea cu colegi.si ca sa vezi...peste 2 zile incepe sa iasa cu altu. de fapt fusese un pariu care nici acum nu e terminat, dar totusi.
tu trebuie sa actionezi ca e clasa 11 la sigur o sa ai concurenta asa ca sa nu te trezesti cu altu in poalele ei actioneaza. app prima la mine imd si-a gasit altu.

| Demetriavic a răspuns:

Daca tu chiar o placi si va intelegeti foarte bine cum spui tu normal ca merita deci te duci la ea si ii spui asa ceva: draga (cum te cheama) te plac de cand (sti tu atunci cand v-ati inteles foarte foarte bine ) si ma tot intrebam daca tu simti la fel te plac pupici dulci

| relaxx a răspuns:

Da.normal.ce mai astepti? daca iti place de ea.au si trecut 2 ani... daca nu risti nu castigihee hee

| mihai_8348 a răspuns:

Denis o sa-ti fie cam greu(parerea mea)sa te combini cu o fata cu care te intelegi asa de bine.crede-ma stiu din proprie experienta.Normal ca merita sa stai cu ea daca iti place.si daca mai sunt care o plac poti sa le zici ca esti cu un pas inainte ca u te intelegi deja fff bine cu ea.Mult succes.

| Pisoi_1585 a răspuns:

Las-o putin timp, n-o mai baga in seama; chiar daca a zis ca nu se combina cu cineva din clasa, tot se va intamplawinking Tot ce trebuie sa faci e sa o lasi pe ea sa vorbeasca mai mult decat tine!