| AloneInTheDarkness a întrebat:

Revin cu o intrebare, vreau sa vad cat mai multe pareri.
Eu nu arat prea bine, nu am un fizic prea bun, si din cauza asta toate fetele pe care le-am placut pana acum (frumoase sau urate)m-au refuzat ba chiar mi-au spus in fata ca sunt dezgustator, si nici macar nu pot sa-mi fac o schimbare de look din moment ce tata nu ma lasa sa am banii mei proprii. Eu am tras concluzia ca fetele din ziua de azi nu se vor uita niciodata la un baiat daca nu arata bine(cel putin decent), nu este indraznet si smecher si nu are bani, asa ca am hotarat ca o sa stau toata viata singur fara iubita decat sa stau cu una care ma iubeste din mila sau pe interes, si chiar daca se va gasi una sa ma iubeasca pentru ceea ce sunt (ceea ce nu cred) o voi respinge si pe aceea.Intrebarea mea este:cum as putea sa numai ma gandesc la fete, sa numai bag niciuna in seama, sa le fac sa fuga de mine, sa numai ma indragostesc deloc. O sa doara sa fiu singur mereu dar asta e crying. Astept mai ales raspunsurile fetelor dar si baietii isi pot da cu parerea. Dau funda celui mai bun raspuns.winking

Răspuns Câştigător
| FucktheSystem a răspuns:

@AloneInTheDarkness, dacă așa sunt prietenii tăi ce pot să zic, caută-ți alții, planeta are în jur de 6 miliarde de locuitori și românia în jur de 21 de milioane deci ai de unde să alegi, dacă pornești așa descurajat nu te ajută cu nimic. Deci ideea este că trebuie să fi puternic, să ieși în oraș, să mergi la diverse activități unde ai putea să întâlnești oameni noi. De exemplu ia putea să mergi al un concert care-ți place, atunci vei găsii oameni cu gusturi muzicale asemănătoare cu ale tale, sau ai putea să faci diverse cursuri gen lecții de chitară ( eu personal mi-am făcut destui prieteni la ore de chitară) sau orice alt instrument, oricum dacă veri găsești ușor oamnei cu interese comune, trebuie doar să vrei și să nu stai să-ți plângi de milă.
Oricum cât despre faza cu prietenii cu interese îți recomand un cântec, Pantera-Drag the waters. Cântecul se bazează pe ideea că de fiecare dată când întâlnești o persoană nouă trebuie să faci tot posibilul să aflii adevărul despre ea ca după, când ajungi să o consideri prietenă să nu ai surprize că stă cu tine din ineters sau că e o persoană mincinoasă.
Oricum eu îți urez succes și țin să-ți zic, să îți plângi de milă nu-i soluția, mai bine începi să faci o schimbare.

9 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Cum a zis @IMPERIA
incepe mai intai sa iti schimbi gandirea, nu stilul.
nu ai cum sa stai toata viata singur fara nici o femeie. e imposibil!
sunt fata si pentru mine un baiat nu trebuie sa fie smecher sau sa aiba bani. trebuie sa fie normal! sa se imbrace ok. sa nu arate ca un cersetor. sa fie comunicativ cat de cat. sa se poarte frumos. sa stie sa vorbeasca cu o fata.
nu ai spus si cati ani ai. happy poti sa lucrezi pe timpul vacantei ca sa ai banii tai.
nu trebuie sa te imbraci de la nu stiu ce firma ca sa se uite fetele la tine. crede-ma am vazut haine frumoase si la magazinele acelea "orice produs 13 lei".winking
incearca sa te ingrijesti, sa te accepti asa cum esti si sa ai incredere in tine.
poti cauta pe internet sigur vei gasi multe lucruri interesante (legate de stilul vestimentar, de cum sa te ingrijesti, de increderea in tine, de cum sa abordezi o fata, cum sa te porti cu ea etc ). care poate te vor ajuta.

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @AloneInTheDarkness! Părerea mea este că ar trebui să începi nu cu o schimbare de look ci de mentalitate. Nimeni nu este rățușca cea urâtă. Te poți face plăcut prin conversație, prin comportamentul civilizat, prin politețe, prin orice legat de toate astea. Nu uita că prioritară este școala, iar chestiunea legată de fete se rezolvă cu timpul. Poate nu ai anturajul potrivit, poate cele pe care le știi sunt prea snoabe ca să-ți aprecieze calitățile. Și dacă vorbeam de schimbări poți începe de pe acum cu acest nickname. Încearcă să gândești pozitiv, sunt doar simple exerciții de voință. Bucură-te și învață să prețuiești tot ceea ce ai.
O zi cu zâmbet să ai și gânduri limpezi și pozitive!

| alylove15 a răspuns:

Eu una, cred ca ai intalnit u numai persoane care nu stiu ce e dragoste...nu stiu eu una iubesc o persoana pentru caracter si pentru cea ce e...da nu vreau sa fiu ipocrita sa spun ca nu conteaza fizicul dar trebuie sa fie macar ok adica nici chiar sa te speri de el. poate si u ai prea multe pretenti si alegi doar fetele foarte frumoase.si cele care tie ti se par urata, poate nu sunt asa.Reflecteaza la asta si gandeste-te bine.

| Chrisstine a răspuns:

Nu trebuie sa gandesti asa.cel mai bine e sa ai incredere in tine.iar frumusetea va veni din interior spre exterior.
Fiecare e frumos in felul lui!

| FucktheSystem a răspuns:

Mda, eu n-am probleme cu ascpectul, nici materiale sau de alt fel dar sunt de acord cu tine, mai bine singură. De ce? Pentru că într-o relație doar et copmplici, stai după cineva, ajungi să te plictisești, nu ști cum să te mai desparți de el/ea după și stai cu el doar ca să nu-i rănești sentimentele, nasol.
Oricum nu doar să fi singur mereu, e cel m, ai bine, ai timp să te gândești, să te relaxezi, să faci ce vrei tu, eventaul să ieși cu prietenii sau doar la o plimbare.
Ața că mai bine et calmezi, ar trebui să fi fericit că ești singur și nu stai după cineva mereu.
Oricum, ascultă asta :
http://www.youtube.com/watch?v=zUtgx48-pjM
Și uite și versurile, exprimă exact ec cred despre dragoste :
http://www.azlyrics.com/lyrics/greenday/dontwannafallinlove.html

| EuTeIubesc a răspuns:

Heyy! nu mai fii asa de disperat!laughing
se spune ca cei urati [fara suparare] si saraci, cand vor creste vor deveni frumosi si bogatiwinking

| EndouMamoru a răspuns:

O MY GOOD! Fara bani de buzunari nu stiu ce mas face.Da ce draq zile parintilor tai asa cum trebuie ca vrei sa iti faci o schimbare, sa arati mai bine sa te placa fetele.
NU STIU ce ar fi lumea asta fara bani de buzunar

| AdeElLl a răspuns:

Nu vei ramane singur, sincer nu cred ca esti asa urat totusi vorbeste cu tatal tau sa iti dea mai multi bani, s-au fa tu ceva gen ajutati vecinii poate primesti bacsisi. Si tu cand vezi o fata care te place, nu te atasa asa mult de ea.
Si eu sunt fata si imi place sa parasesc nu sa fiu parasita. E mai bine sa parasesti tu cand relatia nu mai merge, fiindca nu vei suferi asa de tare.

Raspunsul la intrebarea:
1.Mereu te vei gandi la fete esti,, mascul'' happy ai si tu nevoi.Dar ca sa nu te mai gandesti la,, noi'' iate cu joaca du-te la un fotbal cu baieti joca pe calculator sau laptop jocuri.
2.Nu! cum sa nu mai bagi nici una in seama.
3.Nu! dc sa fuga happy de tine.
4. Te vei indragosti mereu. iti zic eu.

Sper ca ti-am fost de folos, vot si fundita, cu silul tau fa-ti parul cu gel sau aranjeazati-l cu e la moda cu hainele inceara sa le asortezi si fi mereu curat si ingrijit.

| AloneInTheDarkness explică:

@FucktheSystem cu ce ''prieteni'' sa ies ca toti sunt niste increzuti plini de fite, si oricum numai am incredere in niciun prieten mai ales in prietenie/iubire adevarata, toti iti sunt prieteni numai cat au un interes cu tine si dupa nici numai stiu daca mai traiesti call meu.