| MiKiss a întrebat:

Aici am nevoie de parerea baietilor! Dece baietii frumosi :X se indragostesc de fetele urate? crying

Răspuns Câştigător
| Sapphire a răspuns:

Am mai spus-o si o mai spun.
Daca tu vezi un baiat pe care il consideri frumos, cu o fata pe care tu o consideri urata, asta nu inseamna ca nici baiatului nu ii place de ea. Nu exista persoane urate, ci doar persoane care nu stiu sa isi puna in evidenta fruumusetea.
Si inca ceva: Fiecare om are o parere subiectiva in ceea ce priveste frumosul.
Frumusetea nu conteaza intr-o proportie mare cat conteza sufletul, felul tau de a fi, sau cel putin nu ar trebui sa conteze. In ziua de azi se pune mai mult accent pe aspectul fizic din pacate.

13 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Pentru început nu există bărbat frumos şi femeie frumoasă şi nici bărbat urât sau femeie urâtă. Există femeie atractivă pentru un anumit grup de bărbaţi şi femeie neatractică pentru acelaşi grup de bărbaţi asta însemnând că cea din urmă este atractivă pentru un alt grup de bărbaţi.
Există femei neatractive fizic pentru majoritatea dar asta nu înseamnă că nu sunt atractive pentru nimeni.
Şi-n plus... se mai şi exagerează din cauza superficialităţii de care suferă în egală măsură atât bărbaţii cât şi femeile.
Femeile (aşa cum ştiinţa o spune - nu eu) se află într-o permanentă concurenţă între ele (e-n codul lor genetic - nu trebuie să o recunoască - e o stare de fapt) în ceea ce priveşte bărbaţii astfel că eşti programată genetic să crezi că unele sunt urâte.
Pe de altă parte, din punctul meu de vedere ca bărbat, dacă nu am parte de atracţie fizică din prima dar, pe de altă parte, acea fată de care fizic nu sunt atras în primă fază mă încântă cu alte aspecte ce o privesc şi ajung într-o relaţie cu ea, ajung mai apoi să fiu şi atras fizic de ea şi chiar să mă îndrăgostesc. De ce? Pentru că nu toţi bărbaţii sunt ghidaţi de testosteron şi nu toţi bărbaţii sunt superficiali şi au ca unic criteriu "să arate bine"; la fel cum nu toate femeile sunt curve.
Tot din experienţă îţi spun că o bună parte (şi din nou, nu toate) dintre fetele/femeile care "arată bine" au foarte puţin creier sau sunt posesive, egocentriste şi/sau materialiste. Iar cele care arată bine şi nu au aceste caracteristici fundamental dăunătoare unei relaţii, de-obicei sunt deja luate şi se află într-o relaţie solidă şi stabilă.
"Sexul şi relaţiile sunt ca web-design-ul: Toate domeniile interesante sunt deja luate".
Aşa că, în perspectiva unei relaţii serioase eu personal din punct de vedere fizic cer ca partenera să cântarească sub 100 de kg, să nu aibă boli grave transmisibile sexual (HIV, Hepatită B, C, etc.) şi să aibă peste 140 de cm înălţime. Atât.
Restul... vedem pe parcurs happy.
Aşa că, stimată utilizatoare MiKiss, nu e o regulă ca băieţii/bărbaţii atrăgători să se îndrăgostească de fete/femei neatrăgătoare ci e faptul că e acea regulă a "fructului oprit" (ce nu-i al meu pare mai bun) valabilă pentru ambele sexe şi că, în realitate, tot ce contează este cum o vede ăla.
Nu-i frumos ce-i frumos, e frumos ce-mi place mie.
Salut.

| AnonimA a răspuns:

Buna frumusetea este trecatoare exact ca floare se ofileste...

poate fetele alea cum le zici tu urate poate au calitati mai mte decat alea frumoase si sa stii ce de obicei asa este alea frumoase sunt pline d efite pe ele bine nu toatetongue

bafta si din cate vad eulaughingtu esti tipa aia frumoasa a?smug

| traficanta a răspuns:

Nu neaparat, sa nu generalizam acum.

| bau0217 a răspuns:

Deoarece toate fetele care considera ca au o sansa cu el il agaseaza non-stop, pe cand aia urata si complexata spera si atattongue

| GiovannyGrandiossu a răspuns:

Hai sa iti dau eu cel mai bun raspuns, cu un fundament logic, facand abstractie de "suflet", "comportament", etc. Baietii frumosi SUNT VANATI de fete. Ei nu se mai agita sa umble dupa femei, stiu ca vin fetele la el. Acelasi lucru se poate spune despre fetele frumoase. Facand o conexiune, realizam ca baietii frumosi pot intalni fete frumoase doar in cazul in care unul din ei trece peste regula, cea de a fi prada. Din experienta iti pot spune ca fetele frumoase sunt muuuult mai usor de agatat decat cele "asa si asa", probabil asa e si la baieti.

| Dmonik a răspuns:

Tu esti zână si tanarul nu te-a bagat in seama, si-a orientat atentia spre muma padurii! Poate are alte calitati si urata aia, nu trebuie sa fii frumos ca sa fii destept, atent, tolerant, iubitor...
Si nu generaliza, nu e o regula.

| withoutmoney a răspuns:

Iti spun eu adevaratul raspuns.Sunt baieti frumosi si baieti urati, fete frumoase si fete urate.Bineinteles ca da`, exista si baieti frumosi cu fete "urate". Baietii frumosi au o perioada in viata cand toate fetele le sar in brate sunt inconjurati de fete fumoase si chestii de astea.Ideea e ca majoritatea fetelor frumoase sunt mult prea dificile incat fac ca baietii frumosi sa se sature de fetele cu "frumusetea exterioara" si o cauta pe cea interioara iar de cele mai multe ori cele cu "frumusete interioara"sunt mai urate(ce nu stiu atat de bine sa se ingrijeasca mai bine zis) Traiesc oarecum cu speranta ca prietenele lor o sa invete in timp "sa fie mai frumoase". Sigur stiu care e destul de frumoasa pentru ei si care nu. Daca esti de treaba si mai esti si frumoasa nu o sa te schimbe cu una "urata"winking

| dhraqull a răspuns:

Asa ti se par tie, se numeste invidie.

| Deni7 a răspuns:

Asta nu este o regula, dar unii baieti nu stiu sa aprecieze ce au langa ei si astfel pierd dragostea fetelor.Plus ca baietii frumosi au multe admiratoare, iar fetele frumoase multi admiratori.Relatia unui baiat frumos cu o fata frumoasa nu ar merge din cauza acestor admiratori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Walcott are dreptate. Dintre o tipa superba dar care crede ca ea merita sa primeasca si luna de pe cer doar pentru ca este 90-60-90 si nu face nimic ca sa devina interesanta si o tipa uratica dar care este de gasca orice tip ar alege-o pe cea din urma. Poate si pentru ca oamenii care rad nu sunt urati happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-as raspunde la intrebarea asta daca imi spui de ce majoritatea fetelor ok stau cu toti cocalarii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai mult conteaza frumusetea interioara (sufletul). Degeaba esti frumos pe dinafara, daca pe dinauntru esti...sau cand deschizi gura nu stii sa legi doua cuvinte.Pa,pa

| Aurelian12345 a răspuns:

In primul rand poate acele fete "urate" cum zici tu au un suflet mare si asta conteaza foarte mult. Degeaba esti frumoasa daca nu sti sa te comporti mai bine lasa baietii sa fie cu fete "urate" decat cu alea frumoase dar caracter=0.